سینمای ایران
دستور العمل پخش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها اعلام شد

جام جهانی در سینما با تصاویر شبکه‌های تلویزیون

براساس دستور العملی که برای پخش مسابقات جام‌جهانی در سینماها تنظیم شده، سینماداران موظفند فقط تصاویری که روی آنتن شبکه‌های سه و ورزش می‌رود را روی پرده نمایش دهند.

به گزارش فیلم‌نیوز، مسابقات فوتبال جام‌جهانی کمتر از سه ماه دیگر در کشور قطر آغاز می‌شود. با توجه به حضور ایران در این رقابت‌ها ، قرار براین شده تا بازی‌های تیم‌ملی در سینماها روی پرده برود. اتفاقی که پیش از این در جام‌های جهانی روسیه و برزیل هم افتاده بود.

برای اجرای این طرح سازمان سینمایی دستور العملی را صادر کرده که سینمادران برای نمایش بازی‌های تیم ملی موظف به اجرای آن هستند.

براساس این دستور العمل پخش مسابقات با استفاده از آنتن صداوسیما است و نباید برای پخش بازی‌های جام جهانی از شبکه های ماهواره ای استفاده شود. در ادامه این دستور العمل آمده باتوجه به اینکه سالن های سینما طبق برنامه به شکل سانس بندی فعالیت دارند، مدیران سینما باید ورود و خروج تماشاگران برای دیدن هر مسابقه را خیلی سریع انجام دهند و از تجمع و توقف قبل و بعد از نمایش در فضاهای درون و جلوی سینما جلوگیری کنند و امنیت تماشاگران در فضای سینما هم برعهده مدیر سینما خواهد بود.

طبق اعلام سازمان سینمایی بلیت سینماها برای پخش فوتبال همان 45 هزار تومان است و مدیر سینما موظف به پرداخت حق السهم تعیین شده صاحبان فیلم هایی است که به دلیل نمایش فیلم، حق نمایش فیلم آنها مبتنی بر قرارداد مربوط سلب شده است و تعیین و اعلام میزان محاسبه و پرداخت توسط شورای صنفی نمایش خواهد بود.

بازی‌های جام جهانی 2022 قطر از 29 آبان ماه 1401 در این کشور شروع می‌شود و تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود روی سی ام آبان ماه و از ساعت 16.30 به مصاف تیم ملی انگلیس می‌رود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید