سینمای ایران
مقایسه فروش ده روز اول فیلم‌های مسعود اطیابی در اکران

جایگاه «بخارست» در قیاس با «انفرادی» و «دینامیت» در روزهای اول نمایش

فیلم «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی در ده روز اول اکران، پای 27 هزار و 800 مخاطب را به سینماها باز کرد. این درحالی است که تعداد مخاطبان ده روز اول فیلم «انفرادی» به کارگردانی اطیابی، در اردیبهشت امسال 270هزار نفر بود.

به گزارش فیلم‌نیوز، مسعود اطیابی با دو فیلم «دینامیت» و «انفرادی» توانسته بود مخاطبان فراوانی را جذب سینماها کند. از این جهت بود که در بحران رکود فروش سینماها تصمیم بر اکران فیلم «بخارست» به کارگردانی این کارگردان گرفته شد.

«بخارست» از 18 آبان روی پرده رفت. فروش این فیلم در بازه زمانی ده روزه به 888 میلیون تومان رسیده و 27هزار و 800 نفر برای این فیلم بلیت خریده‌اند.

فیلم «انفرادی» که 8 اردیبهشت امسال اکران شد تا روز 18 اردیبهشت 270هزار بلیت فروخت و به طور کلی در ده روز اول اکران، 9 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش داشت.

با مقایسه فروش ده روز اول «بخارست» و «انفرادی» که هردو توسط یک کارگردان ساخته شده‌ و در یک سال اکران شده‌اند به نتیجه قابل تاملی می‌رسیم: «بخارست» حدودا یک دهم «انفرادی فروخته است.

نکته قابل توجه دیگر در مقایسه میان فیلم «بخارست» با «دینامیت» به کارگردانی همین کارگردان برمی‌گردد. دینامیت در اوج رکود سینماها در ایام شیوع کرونا اکران شد. این فیلم در ده روز اول اکران یعنی در فاصله بین 10 تا 20 تیر، توانست پای 91هزار و 273 مخاطب را به سینماها باز کند. میزان فروش فیلم «دینامیت» با بلیت 30 هزار تومانی در سال 1400، در ده روز اول اکران 2 میلیارد و 100 میلیون تومان بود؛ سه برابر میزان فروش «بخارست» در همین دوره زمانی.

حالا باید دید «بخارست» می‌تواند در طولانی مدت به جایگاه «دینامیت» و «انفرادی» در جدول فروش برسد یا خیر.

«بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی و بازی حسین یاری، پژمان جمشیدی، امیرحسین آرمان، غلامرضا نیکخواه، هادی کاظمی و … ساخته شده و درحال حاضر روی پرده سینماهاست.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید