سینمای ایران
از شامگاه چهارشنبه 22 تیرماه شروع می‌شود

اکران آنلاین «آتابای» ؛ یک عاشقانه آرام

فیلم «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی از شامگاه چهارشنبه 22 تیرماه به طور اختصاصی در پلتفرم فیلیمو اکران آنلاین می‌شود.

به گزارش فیلم‌نیوز، «آتابای» پنجمین فیلم سینمایی نیکی کریمی بعد از «یک شب»، «چند روز بعد»، «سوت پایان» و «شیفت شب» است که متفاوت‌ترین اثر او به حساب می‌آید.

نیکی کریمی فیلمنامه «آتابای» را به صورت مشترک با هادی حجازی‌فر نوشت و آن را در اقلیمی متفاوتی جلوی دوربین برد. حجازی‌فر اهل خوی است و بخش مهمی از موفقیت فیلم به شناخت او از فضای بکر و فرهنگ و ویژگی‌های ساکنان آن منطقه برمی‌گردد.

داستان فیلم درباره مردی به نام کاظم است که سال‌ها پیش به خاطر نه شنیدن از دختری که در دانشگاه به او علاقه‌مند شده از تحصیل انصراف می‌دهد و به خوی بر‌می‌گردد. حالا بعد از سال‌ها درگیری با مشکلات مختلف، در شرایطی که کاظم از نظر روحی اصلا اوضاع مساعدی ندارد، حضور دختری زندگی او را متحول می‌کند. او تلاش می‌کند تا توجه دختر را جلب کند و …

«آتابای» به زبان آذری ساخته شده و با زیرنویس فارسی به نمایش درمی‌آید. هادی حجازی‌فر، جواد عزتی، سحر دولتشاهی و … از جمله بازیگران اصلی فیلم هستند.

در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر، «آتابای» در رشته‌های بهترین فیلم، کارگردانی، نقش مکمل مرد، فیلمبرداری و موسیقی متن نامزد دریافت سیمرغ شد. در جشن انجمن منتقدان هم برای بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه، بازیگر نقش مکمل مرد و موسیقی متن جایزه گرفت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید