سینمای ایران
خانواده زنده‌یاد ارشا اقدسی در مراسم سالگرد او از آرزوهایش گفتند

درخواست اضافه شدن رشته بدلکاری به جشنواره فجر‌

مادر ارشا اقدسی گفت که ارشا بدلکاران را لایق جایزه سینمایی می‌خوانده و خواهرش هم آرزو کرد آخرین خواسته ارشا که اضافه شدن رشته بدلکاری به جشنواره فجر بود برآورده شود.

به گزارش فیلم‌نیوز، روز پنجشنبه 13 مرداد، مراسم یادبودی به مناسبت سالگرد زنده‌یاد ارشا اقدسی در موزه سینما برگزار شد. مازیار میری، کارگردان سینما و تلویزیون و شبکه نمایش خانگی در این مراسم گفت: « ارشا کاری کرد که بچه‌های سینما خیالشان را به تصویر درآوردند. متاسفانه ما هنرمندان بی‌معرفت هستیم و یادمان می‌رود برخی دوستان برای ما چه کردند. امروز باید بسیاری از بازیگرها و سوپراستارهای سینمای ایران اینجا حضور پیدا می‌کردند زیرا برخی از اهالی سینما، جایزه‌ها و سیمرغ‌هایشان را مدیون ارشا هستند.»

در بخشی از مراسم جواد هاشمی گفت: «عجیب است که یک سال گذشت و برای برخی از شما هیچ روزی بدون ارشا نگذشت و چقدر گفتیم یادش بخیر و خدا رحمتش کند. کسی میان شما نیست که از او به خوبی یاد نکند و قطعا جایگاه او بهشت است و ما برای دوری که به وجود آمده است ناراحتیم و اشک می‌ریزیم و جای خالی او را به سختی یادآوری می‌کنیم اما برای او که جایش خوب است قطعا سخت نخواهد بود. کسانی که مانند ارشا به مرگ نگاه عجیب داشتند برای یادبودشان باید جشن گرفت و غمگساری نکرد.»

فرزانه موجودی، مادر ارشا اقدسی درباره تلاش ارشا برای جایزه سینمایی بدلکاران گفت: «ارشا بدلکاران را لایق جایزه سینمایی می‌دانست و نادیده گرفته شدن این صنف پر خطر را غیر قابل توجیه می‌خواند و دوست داشت مدرسه بدلکاری برای نیروهای مستعد احداث شود. در جشن حافظ با کمک امید معلم اولین جایزه در این رشته به او تعلق گرفت اما خود ارشا در این مراسم حضور نداشت. همچنین برخی جایزه‌ها و یادگاری‌های او به موزه سینما اهدا شد و هم‌اکنون پسرم در موزه سینما دارای گنجینه است.»

رعنا اقدسی، خواهر ارشا هم توضیح داد: « از صمیم قلب آ‌رزو می‌کنم آخرین و مهم‌ترین آرزوی ارشا، به حقیقت بپیوندد و رشته بدلکاری هم به جشنواره فیلم فجر اضافه شود. یادم می‌آید به او می‌گفتم چرا حرص و جوش این موضوع را می‌خوری و لابد بعد از آن هم می‌خواهی سر کاندیدا شدن و جایزه گرفتن حرص بخوری و او می‌گفت «این رشته اضافه شود بقیه مسائل مهم نیست.» از تمام عزیزانی که اینجا حضور دارند و صدای مرا می‌شنوند تقاضا دارم که آرزوی کسی را که میان ما نیست برآورده کنند.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید