سینمای ایران
در گفت وگو با فیلم‌نیوز مطرح شد

گلاره عباسی : همه به نوعی موقعیت «راحله» ابلق را تجربه کرده‌اند

گلاره عباسی بازیگر فیلم «ابلق» معتقد است که موقعیتی که «راحله» در آن گرفتار می‌شود، موقعیتی‌است واقعی که همه به نوعی در آن قرار گرفته‌اند.

به گزارش فیلم‌نیوز، فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار که این روزها با استقبال خوبی در گیشه مواجه شده، داستان زن متاهلی است به نام «راحله» که مورد تعرض یکی از مردان فامیل قرار می‌گیرد. گلاره عباسی بازیگر این فیلم درگفت وگو با فیلم نیوز می‌گوید که موقعیت راحله را به نوعی همه تجربه کرده‌اند :«همه ما به نوعی در موقعیتی که آدم‌های ابلق گرفتارش هستند، قرار گرفته‌ایم. به هر حال همه ما صفحات حوادث روزنامه‌ها و یا کانال‌های خبری را می‌خوانیم و به این شکل در جریان چنین اتفاقاتی هستیم.»

او در ادامه می‌گوید :«موضوعی که در ابلق مطرح می‌شود، موضوع غریب و پیچیده‌ای نیست ، بنابراین همه افرادی که در معرض آن قرار می‌گیرند باورش می‌کنند.»

گلاره عباسی در این فیلم گریم سنگینی دارد و با بیان و لحن متفاوتی کاراکتر «شهلا» را بازی کرده است :«با گریم سنگینی که قرار بود روی صورتم بنشیند مشکل چندانی نداشتم و اصلا همیشه از گریم‌های سنگین استقبال می‌کنم، اما چالش اصلی‌ام برای ایفای نقش شهلا صدا سازی بود که باید برای نقش انجام می‌دادم که در نهایت با کمک خانم آبیار در تمرین‌ها ودروخوانی‌ها به آن رسیدم.»

عباسی برای بازی در فیلم «ابلق» موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن را از جشنواره سی ونهم فیلم فجر به دست بیاورد :« اصلا فکرش را هم نمی‌کردم که برای ابلق جایزه بگیرم، البته که در همان زمان بچه‌ها به من می‌گفتند که شهلا جز نقش‌های جایزه بگیر است، اما آن زمان آنقدربه مسائلی مثل درآمدن و باور پذیر شدن نقش جلوی دوربین فکر می‌کردم که دیگری فرصتی برای فکر کردن به جایزه نداشتم. ولی وقتی در جشنواره جایزه را گرفتم حسابی خوشحال شدم.»

فیلم «ابلق» چهارمین همکاری مشترک گلاره عباسی با نرگس آبیار است. آنها پیش از این در فیلم‌های «اشیاء از آنچه که در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند»، « شیار 143» و « نفس» با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید