سینمای ایران
حال سینما خوب نیست

یک تهیه کننده: اگر سینما زمین بخورد، بلند کردنش سخت است

سینما این روزها اوضاع خوبی ندارد. سالن‌های سینما در کشور باز هستند اما مردم به دلیل کرونا، از تماشای فیلم‌ها در سالن‌ها استقبال نمی‌کنند.

یکی از تهیه کنندگان مطرح سینما که نخواست نامش رسانه‌ای شود، در گفت وگو با فرهیختگان، اعلام کرده: «ما این روزها با انفعال عجیبی در حوزه مدیریتی سینما مواجه هستیم، من چند جلسه با رئیس سازمان سینمایی ملاقات داشتم و نگرانی های عمیق خودم را به او اعلام کردم. من پیشنهاد دادم که بالاخره یک روز کرونا، سایه‌اش را از سر مملکت ما کم می‌کند. نهایتا تا ۶ ماه اول سال آینده، اما تا آن زمان که یک سال دیگر است چه کار باید کنیم ؟ الان هر نهاد و تشکل وصنفی برای کارگران و کارمندان زیر مجموعه خودش به فکر راهکارهایی جهت برون رفت از فشار و سختی است. حالا بیایید در سینما و ببینید که آیا اهالی از مدیران سینمایی رضایت دارند؟ من پیشنهاد دادم برای برون رفت موقت از این شرایط، سیستم تزریق وام را در پیش بگیرید تا به این ترتیب جلوی این سراشیبی پرسرعت را بگیریم و اوضاع کمی عادی شود، اما دوستان هیچ نگاهی به پیشنهادهایی که به آنها می شود، نمی کنند.

او در بخش دیگر صحبت‌های خود تاکید کرد: «سینما اگر زمین بخورد، بلند کردنش سخت است. سینماها این بار اگر تعطیل شوند تا شب عید تعطیل می مانند و این یعنی یک تعطیلی گسترده برای سینمادار و تمام کسانی که در سینماها کار می کنند، حتی آن بچه‌هایی که کار خدماتی پروژه ها را انجام می دهند، حتی آن بازیگری که همه فکر می کنند وضعش خوب است، آن کارگردان و نویسنده ای که سال هانامی برای خود دست و پا کرده اند و … همه متلاشی می شوند، سینماها اگر هم بالاجبار و دفعی تعطیل نشوند و به همین وضع امروز رهایش کنند که این بلا، تدریجا به سرش می آید.

این تهیه کننده در پایان متذکر شد: «در حال حاضر، بسیاری از تهیه کنندگان و صاحبان فیلم راضی به نمایش اثرشان نیستند و می بینیم که سینماها با دو فیلم در حال اکران هستند. من تهیه کننده ای را می شناسم که فیلمش را با ۳۰۰ میلیون تومان جمع کرده و حالا رفته به شورای صنفی نمایش پیشنهاد داده که یک میلیارد تومان به من بدهید تا اجازه دهم فیلمم در این روزها اکران شود؟»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید