سینمای ایران
مهناز افشار:

«گیلدا» شبیه زندگی خودم است / فعالیت‌هایم در خارج از ایران به اعتبار خودم و سینمای ایران اضافه خواهد کرد

مهناز افشار به بهانه اکران «گیلدا»، مهمان آنلاین برنامه «کافه آپارات» فریدون جیرانی بود.

افشار درباره تجربه حضور در این فیلم و شخصیت‌های متعددی که ایفا کرده، به فریدون جیرانی می‌گوید: من برای هر نقش دو، سه روز بیشتر فرصت نداشتم. به هر حال این تعدد نقش و فاصله کم برای تغییر لحن، گویش، پوشش و بازی بدن واقعا کار سختی بود. ولی من عاشق همه این دیوانگی‌ها بودم و شاید نتیجه به آن اندازه که این مسیر را طی می‌کردم، مهم نبود. زمانیکه این فیلم را بازی می‌کردم، در دوره سخت و خاصی از زندگی شخصی قرار داشتم.

او با تاکید بر اینکه اتفاقات «گیلدا» شبیه دو سال اخیر زندگی خودش است، افزود: تمام اتفاقاتی که در این مدت برای من افتاد انگار چند سال قبل با این فیلم پیش بینی شده بود.‌ واقعا انگار قرار بود همین الان برگردم بگویم که به خاطر هیچ چی آدم‌ها می‌توانند ممنوع الکار شوند؟! شاید اگر قرار بود به عنوان یک دوست به شخصیت گیلدا کمک کنم، به او می‌گفتم اول بمان و دوام بیاور اما اگر دیدی قدر تو را نمی‌دانند، آنوقت برو…

افشار درباره فعالیت‌های خود در خارج از ایران گفت: من در اینجا فیلم‌هایی را کار می‌کنم که یک اعتباری به اسم مهناز افشار و سینمایی که از آن آمده اضافه کنم. خیالتان هم راحت باشد.

من حسرتی آنچنانی ندارم، چون فکر می‌کنم نسل ما جزو معدود نسل‌هایی است که دو دهه در بهترین شرایطی که در اختیار داشتیم سینما را تجربه کرده، با بهترین کارگردان‌ها و عوامل سینما. بنابراین افتخار می‌کنم به تمام مسیری که طی کردم، با همه اشتباهات و نقاط قوت و ضعفش. من بازیگر زنِ ایرانم و ایران تا ابد وطن من است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید