سینمای ایران

«گورکن» نامزد بهترین فیلم سیزدهمین جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا شد

«گورکن» نامزد دریافت جوایز بهترین فیلم سینمایی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در « سیزدهمین جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا» شد.

فیلم سینمایی «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، در ادامه‌ی حضور بین‌المللی خود این بار در بخش اصلی «سیزدهمین جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی آمریکایی فیلادلفیا» برای کسب جایزه‌ی بهترین فیلم سینمایی و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران با هفت فیلم از کشورهای آمریکا، ژاپن، مکزیک، ویتنام و کانادا به رقابت خواهد پرداخت.

«گورکن» امروز نیز در بخش مسابقه‌ی «بیست و هفتمین جشنواره‌ فیلم آستین» (جشنواره‌ی فیلمنامه‌نویسان) و هفته‌ی آینده ۳۱ اکتبر نیز در بخش اصلی «بیست و نهمین جشنواره‌ی فیلم برکلی آمریکا» به نمایش در خواهد آمد. در این فیلم بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش ایفای نقش کرده‌اند.

در سیزدهمین جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا به غیر از فیلم سینمایی گورکن، فیلمهای کوتاه داستانی “مرضیه” ساخته‌ی درناز حاجیها، “چشم آبی” ساخته‌ی امین صامتی و انیمیشن کوتاه “یکدیگر” ساخته‌ی سارا طبیب زاده نیز به نمایندگی از ایران در بخش فیلم‌های کوتاه این جشنواره به نمایش درمی‌آیند. این رویداد سینمایی از 5 تا 15 نوامبر 2020 (15 تا 25 آبان‌ماه 99) در شهر فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا آمریکا برگزار می‌گردد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید