سینمای ایران

«گورکن» در کانادا به نمایش درمی‌آید

«گورکن» در ادامه نمایش جهانی خود، این بار در بخش مسابقه پانزدهمین جشنواره فیلم همیلتون کانادا به روی پرده می‌رود.

فیلم سینمایی «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، این بار در ادامه حضور بین‌المللی خود در بخش اصلی “پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم همیلتون کانادا” به نمایش درمی‌آید.

«گورکن» امروز نیز در بخش مسابقه‌ «سیزدهمین جشنواره‌ فیلم‌های آسیایی فیلادلفیا» و هفته‌ آینده نیز در چند نوبت در بخش اصلی «دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم ویاوگای آمریکا» به نمایش در خواهد آمد.

در این فیلم بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«گورکن» در اولین نمایش جهانی خود نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین جشنواره‌ بین‌المللی شانگهای چین شد و در اولین نمایش آمریکای شمالی خود توانست جایزه بهترین فیلم داستانی را از بیست و هفتمین جشنواره فیلم آستین دریافت کند.

این فیلم هفته گذشته نیز در بیست و نهمین جشنواره فیلم برکلی آمریکا جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان و جایزه‌ تماشاگران و همچنین از ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم بانکوک‌تای جایزه بهترین فیلم سینمایی را دریافت کرد.

امسال پانزدهمین جشنواره فیلم همیلتون بصورت ترکیبی از نمایش‌های حضوری و مجازی از ۷ تا ۱۵ نوامبر در شهر همیلتون کانادا برگزار می‌شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید