سینمای ایران
درباره‌ی حاشیه‌های بهنوش طباطبایی بعد از حضور در مراسم اکران مردمی «ماجرای نیمروز؛ رد خون»

گل‌ها و گلوله‌ها

وحید سعیدی: فضولی، تفحص، سرک کشیدن به زندگی خصوصی این و آن شده شغل روزمره‌مان. البته که مدتی است پا را فراتر از این گذاشتیم و فحاشی و قضاوت هم چاشنی رفتار روزمره‌مان کردیم. این وضعیت کنونی خیلی از مردمان این روزگار ماست. هر روز دنبال سوژه جدیدی هستیم تا بدریم و بتازانیم، چه سوژه‌ای بهتر از سلبریتی‌ها . جماعتی که البته کم سوژه دست این مردم آماده به حمله نمی‌دهند. اما از آنجایی که دوران، دوران سلبریتی کشون هست، حتی اگر کسی هم در این میان سرش به کار خودش باشد و به قولی نون و ماستش را بخورد به او هم کار دارند. کافی است کاری برخلاف میلمان انجام دهد. توپخانه را به سمتش می‌گیریم و ناجوانمردانه به گلوله می‌بندیمش و تا آخرین فشنگ باقی مانده در خشاب، را در قفسه سینه‌اش خالی نکنیم دست نمی‌کشیم. بهنوش طباطبایی قربانی جدید این مهاجمان است.

 

او با تغییراتی در آرایش موهایش آنهم طبق عرفی که بین سینمایی‌ها رایج است در مراسم اکران فیلم « ماجرای نیمروز؛ رد خون» ظاهر شد. نه پوشش‌اش – مانتو و لباسش- خلاف عرف است و نه رنگ آن. اما طبق همان اصولی که به تازگی یاد گرفتیم حملات را به سویش شروع کردیم.

 

واقعا مشکل بهنوش طباطبایی در مراسم اکران مردمی « ماجرای نیمروز؛ رد خون» چه بود، که باید او را اینطور می‌نواختیم. تغییر در آرایش موها و دست به کمر شدن برای عکس یادگاری گرفتن واقعا جرم بزرگی است . حرکت خلاف عرف دقیقا کجا اتفاق افتاده، هیچکس جواب روشنی ندارد، فقط یک جواب مشترک لق لقه زبان‌شان هست، اینکه قیافه او به کلی تغییر کرده و آدم دیگری شده. همین و بس.

 

بهنوش طباطبایی بازیگر بی‌حاشیه‌ای است در بزنگاه مشکلات شخصی زندگی‌اش، از حاشیه‌ها فاصله گرفت تا بتواند خودش را در چرخه بازیگری سینمای ایران حفظ کند. او با گزیده کاری و دوری از حاشیه‌ها از این پیچ به سلامت عبور کرد. بازیگری با این ضریب تیزهوشی قطعا کاری خارج از عرف انجام نمی دهد . او نیازی به این جلب توجه‌ها ندارد، دلیل این مدعا هم رفتار حرفه ای او در عرصه زندگی شخصی و کاری‌اش است

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید