سینمای ایران

«کرونا»، تعطیلی سینما و فیلم های زیادی که در صف اکران هستند

آنطور که مدیران سازمان سینمایی اخیرا تاکید کرده‌اند، جشنواره فیلم فجر امسال حتما برگزار می‌شود و این بدان معناست که بر تعداد  فیلم‌های در صف اکران افزوده می‌شود؛ صفی که معلوم نیست چشم انتظار رونق دوباره سالن‌های سینماست یا به اجبار مسیر آنلاین را در پیش می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر علاوه بر فیلم‌هایی که در طول سال ساخته شده و متقاضی شرکت در جشنواره نشدند یا به جشنواره فجر راه پیدا نکردند، تعدادی فیلمِ باقی‌مانده از جدول فجر هستند که هنوز به طور رسمی خبری از زمان اکرانشان نیست.

از دوره سی‌ و هشتم جشنواره فجر «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت سه هفته روی پرده رفت و بعد از توقف اکران با درخواست تهیه‌کننده (رسول صدرعاملی) گفته ‌شد که پس از پایان ماه محرم و صفر دوباره به سینماها برمی‌گردد اما با این حال خبرهایی هم از اکران آنلاین آن شنیده شده که هنوز هیچ‌کدام قطعی نیست.

«خوب، بد، جلف ۲» پیمان قاسم خانی  دیگر فیلم این دوره بود که اکرانش در سینما و بعد به صورت آنلاین انجام شد، مثل «خروج» حاتمی‌کیا که اولین فیلمی بود که راه اکران آنلاین را باز کرد.

«کشتارگاه»، «آبادان یازده ۶۰»، «مردن در آب مطهر»، «لباس شخصی» و «تومان» از جمله فیلم‌های جشنواره فجر سال ۹۸ هستند که در ماه‌های گذشته اکران آنلاین یا سینمایی شدند و یا قرار  است به زودی اکران شوند. همچنین «دوزیست» هم گفته شده قرار است در پاییز و احتمالا پس از پایان ماه صفر اکران شود. در این میان فیلم «درخت گردو» محمدحسین مهدویان نیز هست که بخاطر در اختیار گرفتن شرایط لازم جهت ارائه به اسکار، فقط یک هفته در کردستان اکران می‌شود و فیلم «جنایت بی‌دقت» شهرام مکری نیز به همین دلیل به دنبال فرصتی برای اکران عمومی است.

براین اساس از جدول سال گذشته جشنواره حدود ۱۷ فیلم باقی می‌ماند که البته شاید بهتر باشد «درخت گردو» را هم که فقط یک هفته در کردستان نمایش خواهد داشت، به آن‌ها اضافه کرد.

این فیلم‌ها شامل «خون شد» مسعود کیمیایی، «خورشید» مجید مجیدی، «روز صفر» سعید ملکان، «مغز استخوان» حمیدرضا قربانی، «روز بلوا» بهروز شعیبی، «من می‌ترسم» بهزاد بهزادی، «قصیده گاو سفید» بهتاش صناعی‌ها، «ان شب» کورش آهاری، «عامه پسند» سهیل بیرقی، «پدران» سالم صلواتی، «بی‌صدا حلزون» بهرنگ دزفولی‌زاده، «سه کام حبس» سامان سالور، «آتابای» نیکی کریمی، «ابر بارانش گرفته» مجید برزگر، «دشمنان» علی درخشنده و «سینما شهر قصه» کیوان علیمحمدی می‌شوند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید