سینمای ایران

کدام فیلم‌ها می‌توانند گیشه ۹۹ را نجات بدهند؟ / بخش دوم؛ فیلم‌های اجتماعی

قرار است از اول تیر سینماها با به کارگیری ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند. سینماگران چاره‌ای ندارند جز عادت به این وضعیت. در این شرایط باید به فیلم‌هایی بیشتر امیدوار باشیم که از قابلیت‌های بالایی برای جذب مخاطب و فتح گیشه برخوردار هستند. در دومین بخش از گزارش «فیلم نیوز»، به شش فیلم‌ اجتماعی خواهیم پرداخت. ادامه این گزارش در روزهای آینده منتشر می‌شود.

مجبوریم
پنجمین فیلم رضا درمیشیان کارگردان جوان و خوش فکر سینمای ایران، که پس از شش ماه انتظار هنوز وضعیت اکران آن مشخص نشده است. «مجبوریم» با حضور نسل‌های مختلف بازیگری ساخته شده و پیش بینی می‌شود یکی از پرمخاطب‌ترین و بحث برانگیزترین فیلم‌های اجتماعی سال‌های اخیر باشد. فاطمه معتمد آریا، نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، بهمن فرمان آرا، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده ستاره‌های این فیلم هستند.

مست عشق
«مست عشق» یکی از عظیم ترین و البته پرحاشیه ترین تولیدات سال گذشته است. از داستان آشنایی و معاشرت مولانا و شمس تا انتخاب پارسا پیروزفر و شهاب حسینی به عنوان بازیگران این دو شخصیت، نکات مهم و جذاب فیلم است. با وجود حساسیت‌های بالای حسن فتحی سر ساخت این فیلم، به نظر می‌رسد باید منتظر تماشای یک اثر ماندگار در سینمای ایران باشیم. این فیلم تا پایان تابستان آماده نمایش می‌شود.

شنای پروانه
موفقیت‌‌های «شنای پروانه» در جشنواره فیلم فجر و دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران باعث شده خیلی از علاقه مندان به سینما منتظر اکران این فیلم در سالن سینما باشند. «شنای پروانه» از قابلیت های زیادی برای جذب مخاطب و موفقیت در گیشه برخوردار است؛ از قصه و ساختار فیلم‌ گرفته تا حضور متفاوت جواد عزتی، امیر آقایی، طناز طباطبایی و پانته‌آ بهرام. اولین ساخته سینمایی محمد کارت یکی از گزینه های مهم اکران نوروزی بود و حالا برخی منابع از اکران فیلم از اول تیر ماه خبر داده‌اند؛ البته این خبر هنوز تایید نشده است.

روز صفر
فیلمی با بازی تحسین برانگیز امیر جدیدی و ساعد سهیلی که در جشنواره فیلم فجر خیلی از منتقدان و اهالی رسانه را نسبت به آینده فیلمسازی سعید ملکان امیدوار کرد. «روز صفر» یک تریلر جذاب و نفس گیر سیاسی است. کسانیکه فیلم را دیده‌اند آن فراتر از استانداردهای سینمای ایران می‌دانند.

سه کام حبس
یک درام اجتماعی با حضور غافلگیر کننده و تاثیرگذار محسن تنابنده و پری‌ناز ایزدیار که فیلم‌های پرفروش و موفقی را در کارنامه خود دارند. «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور قصه امروزی دارد و یک معضل اجتماعی و همه گیر را مطرح می‌کند. حضور تنابنده و ایزدیار در این فیلم، با وجود مخاطبان گسترده‌ای که هریک دارند، به فروش و موفقیت «سه کام حبس» در گیشه کمک زیادی می‌کند.

دوزیست
برزو نیک نژاد، کارگردان فیلم پرفروش «لونه زنبور» در تازه‌ترین تجربه فیلمسازی خود به سراغ فیلمی اجتماعی و موقعیت محور است. حضور متفاوت ستاره‌هایی چون جواد عزتی، پژمان جمشیدی، هادی حجازی فر در کنار سعید پورصمیمی و مانی حقیقی از نقاط قوت فیلم برای جذب مخاطب است. نیک نژاد سابقه اکران دو فیلم پرفروش را در کارنامه خود دارد که همین موضوع باعث شده نسبت به موفقیت «دوزیست» در گیشه امیدوارتر باشیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید