سینمای ایران
چهره‌های برگزیده سال ۹۸ به انتخاب «فیلم نیوز»

پیمان معادی: اصل غافلگیری

فیلم نیوز : به جای اینکه ابتدا به فروردین سال ۹۸ باز گردیم می‌خواهیم آخر گزارش را همین اول برای شما باز کنیم.

هفته پیش بسیاری از سریال بازها، اولین قیمت فصل سوم «وست ورلد» را دانلود کردند تا آن را تماشا کنند. اما در حالی که بسیاری منتظر بازگشت و حضور پر رنگ تر آنتونی هاپکینز و ورود آرون پال به فصل سوم این سریال بودند، ناگهان فردی را دیدند که زنگ صدای بسیاری آشنایی داشت. آن شخص کسی نبود جز: پیمان معادی

خبر بازی معادی در این سریال که نام جاناتان نولان را پشت خود دارد، به سرعت در رسانه ها منتشر شد و برخی از واژه «سورپرایز» پیمان معادی استفاده کردند. اما سوپرایزهای او تنها به اواخر سال گذشته باز نمی‌‌گردد.

پس از فروش فوق‌العاده «متری شیش و نیم» در سینماهای ایران، فیلم «شش زیر زمینی» در سینماهای آمریکای شمالی روی پرده رفت و وقتی تماشاگران ایرانی به تماشای آن نشستند از تاثیر گذاری معادی در داستان این فیلم به وجد آمدند.

تابستان امسال پیشنهاد بازی در فیلمی را پذیرفت که باز هم بسیاری را غافلگیر کرد: «درخت گردو» محمدحسین مهدویان!

اما وقتی بسیاری منتظر آغاز جشنواره فجر بودند تا بازی او را در «درخت گردو» ببینند، یادداشتی نوشت که سر و صدای زیادی پیدا کرد: «جشنواره باشد برای روزهای روشن‌تر»

او در حالی این یادداشت را نوشت که به گمان اغلب خبرنگاران و منتقدان او شانس اول دریافت سیمرغ بود

به هر شکلی که بود «درخت گردو» در جشنواره به نمایش درآمد و او این بار با بازی‌اش در نقش قادر که به زبان کوردی حرف می‌زد بسیاری را شگفت زده کرد. حتی گریم و فاصله میان دو دندان جلویش هم توجه مخاطب را جلب می‌کرد.

پیش از آغاز اختتامیه جشنواره عکسی از پارک ملت را در استوری صفحه‌اش منتشر کرد و بسیاری گمان کردند او به ایران آمده، اما وقتی نامش به عنوان برنده سیمرغ نقش اول مرد اعلام شد، تنها ویدیویی از او در سالن برج میلاد پخش شد و خبری از حضورش نبود تا ثابت کند حرفش یکی است و پای آن می‌ایستد.

مرور فعالیت‌های معادی در سال گذشته نشان می‌دهد که او استاد «اصل غافلگیری» است و با توجه به شناختش از سینما و مناسبات آن به راحتی می‌تواند از تماشاگر و خبرنگار تا مدیر سینمایی و داور جشنواره را سورپرایز کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید