سینمای ایران
باکس آفیس: آمارفروش فیلم‌های روی پرده

پیشتازی «مطرب» در گیشه سینماها

در هفته گذشته کمدی «مطرب» توانست گیشه سینمای ایران را فتح کند. جدیدترین ساخته سینمایی مصطفی کیایی در پنجمین هفته اکران خود نزدیک به 4 میلیارد تومان فروش کرد تا با اختلاف صدرنشین جدول فروش هفتگی شود.

 

«مطرب» آخرین ساخته سینمایی مصطفی کیایی که اواخر سال گذشته جلوی دوربین رفت، از 5 هفته پیش در سینماهای کشور به نمایش درآمد. این فیلم در هفته گذشته 3 میلیارد و 859 میلیون تومان فروش کرد و با اقتدار صدرنشین جدول فروش هفتگی شد. در این فیلم، پرویز پرستویی، الناز شاکردوست، محسن کیایی و مهران احمدی نقش های اصلی را ایفا می کنند. این فیلم تاکنون 21 میلیارد و 414 میلیون تومان فروش کرده است.

 

«چشم و گوش بسته» کمدی دیگری در سینماهای کشور به نمایش درآمد که توانست به فروش قابل قبولی برسد. این فیلم به کارگردانی فرزاد موتمن در هفته گذشته یک میلیارد و 381 میلیون تومان فروخت و دومین فیلم پرفروش هفته شد. در «چشم و گوش بسته» امین حیایی، بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی، مسعود کرامتی, لیندا کیانی, محمدرضا صولتی و مانی حقیقی و پوریا پورسرخ بازی می کنند. این فیلم پس از 5 هفته اکران 6 میلیارد و 26 میلیون تومان فروش کرده است.

 

«منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داساگر در هفت روز گذشته 934 میلیون تومان فروخت و به سومین فیلم پروفروش هفته تبدیل شد. این فیلم که در آن هادی حجازی فر، محمد فیلی، متین‌پاکزاد، متین کرمانی، علیرضا اکبری، علی ذکریایی، زین العابدین تقی پور و بهار نوحیان ایفای نقش می کنند در 5 هفته گذشته 2میلیارد و 582 میلیون تومان درآمد کسب کرده است.

 

انیمیشن «بنیامین» که از اکران آن 5 هفته می گذرد تا کنون یک میلیارد و 335 میلیون تومان فروش کرده است. این انیمیشن در هفته گذشته 543 میلیون تومان فروخت و چهارمین فیلم پرفروش هفته شد.

 

«هزارتو» که پیش از این «لابیرنت» نام داشت، پس از نمایش در جشنواره جهانی فیلم فجر، از هفت هفته پیش در سینماهای کشور روی پرده رفت. این فیلم که در اوایل اکرانش دو هفته صدرنشین جدول فروش هفتگی شد، تاکنون 5 میلیارد و 214 میلیون تومان درآمد کسب کرده است. «هزارتو» در هفته گذشته نیز 376 میلیون تومان فروخت و پنجمین فیلم پرفروش هفته نام گرفت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید