سینمای ایران
پژمان جمشیدی از ابتدای سال 1400 تا پایان 1401 بیشترین حضور را روی پرده سینما داشته است

پژمان گارانتی فروش / مرد 150 میلیارد تومانی

پژمان جمشیدی پرکارترین بازیگر دو سال اخیر به حساب می‌آید. او در دو سال اخیر در سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی فعالیت‌های مختلفی انجام داده. جمشیدی از تیر ماه 1400 تا همین حالا مدام روی پرده است و فیلم‌هایش جزو پرفروش‌های هردوره است. مجموع فروش فیلم‌های سینمایی پژمان جمشیدی در دو سال اخیر، 150 میلیارد تومان است. نگاهی داریم بر فعالیت‌های پژمان جمشیدی در سینما و تلویزیون و بررسی میزان فروش آثارش و دلایل پرفروش‌ شدن آنها.

به گزارش فیلم‌نیوز، از ابتدای سال 1400 تا به حال5  فیلم سینمایی با بازی پژمان جمشیدی اکران شده، دو سریال تلویزیونی روی آنتن رفته، دو سریال از شبکه نمایش خانگی پخش شده و یک تاکشو هم در کارنامه‌اش به ثبت رسیده.

فیلم‌های پرفروش| از سال ابتدای سال 1400 فیلم‌های، «دینامیت»، «بخارست»، «علفزار» و «دوزیست» با بازی پژمان جمشیدی توانسته‌اند به فروش بالایی دست پیدا کنند. علاوه بر این آثار در ابتدای سال 1400 فیلم کمدی «هفته‌ای یکبار آدم باش» هم با بازی او به عنوان اکران نوروز روی پرده رفت که در نهایت نزدیک به 1 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرد.

بیشترین فروش | در سال 1400 رکورد بیشترین فروش فیلم‌های پژمان جمشیدی با «دینامیت» زده شد. این فیلم بیشترین دوره اکران را داشت و از تیر تا اسفند 1400 موفق به فروش 58 میلیاردی شد. جمشیدی در سال 1401 با دو فیلم در صدر جدول فروش قرار داشت. فیلم «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی 43 میلیارد تومان فروخت و یک میلیون و 400 نفر برای آن بلیت خریدند. از طرف دیگر فیلم «علفزار» به کارگردانی کاظم دانشی هم با بازی پژمان جمشیدی، 22 میلیارد فروش کرد. فیلم «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد با وجود اینکه فروشش به اندازه قبلی‌ها نبود اما حدود 20 میلیارد فروش کرد.

«علفزار» پرفروش‌ترین فیلم درام کارنامه پژمان جمشیدی است

دلایل پرفروش شدن فیلم‌ها | «دینامیت» زمانی اکران شد که به خاطر شیوع کرونا سینماها یا تعطیل می‌شد و یا کسی رغبتی به اکران فیلمش نشان نمی‌داد. ضمن اینکه حال مخاطبان هم به لحاظ روحی چندان مناسب نبود و یک فیلم کمدی با بازیگران شناخته شده ارزش زیادی داشت. ضمن اینکه پژمان زوج‌ جالبی به همراه احمد مهران‌فر تشکیل داده بود قرار گرفتن شخصیت‌های مذهبی در موقعیت‌هایی کاملا متضاد هم جزو سوژه‌هایی است که مخاطبان معمولا از آن استقبال می‌کنند. مسعود اطیابی بعد از موفقیت «دینامیت»، «انفرادی» را با همراهی رضا عطاران ساخت و بعد از آن از «بخارست» رونمایی کرد. اطیابی به فرمولی برای جلب توجه مخاطبان دست پیدا کرده و به این دلیل است که آثارش در اکثر مواقع پرفرو‌ش‌ترین اثر سال می‌شوند. در بخارست بازهم روی جذابیت پژمان جمشیدی حساب کرد و مجددا توانست با نقشی که در اختیارش گذاشت، توجه‌ها را جلب کند. «علف‌زار» و «دوزیست» برخلاف دو فیلم دیگر، کمدی نبودند و جالب اینجا بود که جمشیدی به موفقیت این دو فیلم هم کمک کرد. البته درباره «دوزیست» بخشی از فروش به حضور جواد عزتی و هادی حجازی‌فر هم برمی‌گشت.

«دینامیت» کماکان با فروش نزدیک به 60 میلیارد تومان پرفروش‌ترین فیلم پژمان جمشیدی است

سایر آثار | سال 1400 و 1401 با فصل دوم و سوم سریال «زیرخاکی»  به کارگردانی جلیل سامان با بازی پژمان جمشیدی روی آنتن رفت و در هر دو فصل هم با استقبال زیادی روبه‌رو شد؛ جمشیدی در این سریال به استایل متفاوت و جالبی رسیده و از این جهت قرار گرفتنش در موقعیت‌های مختلف، هربار موفقیت‌آمیز است. امسال در شبکه نمایش خانگی او را در دو سریال «آفتاب‌پرست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و «آنتن» به کارگردانی ابراهیم عامریان دیدیم؛ دو سریال کمدی که جزو آثار با کیفیت و ماندگار شبکه خانگی به حساب نمی‌آیند و نمی‌توان آنها را جزو انتخاب‌های قابل‌قبول جمشیدی دانست اما با این‌حال جمشیدی نقش‌های بامزه‌ای در آنها به عهده گرفته بود. درواقع می‌توان گفت بخش مهمی از بار جذابیت هردو سریال روی دوش جمشیدی بود. جمشیدی سال گذشته تاکشوی «پیشگو» را هم در شبکه نمایش خانگی داشت. او برای شبکه خانگی سریال «مگه تموم عمر چندتا بهاره» به کارگردانی سروش صحت را آماده پخش دارد.

سریال «آفتاب پرست» یکی از دو سریال کمدی جمشیدی است که در سال جاری از شبکه خانگی پخش شد

موفقیت‌ها | جمشیدی سال گذشته در جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «علفزار» نامزد سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و امسال برای بازی در فیلم «یادگار جنوب»، دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نصیبش شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید