سینمای ایران
نامه هجده صنف سینمایی به وزیر ارشاد

پنج‌هزار سینماگر در تامین نیازهای ابتدایی زندگی مشکل دارند

۱۸ صنف عضو خانه سینما با امضای نامه‌ای مشترک خطاب وزیر ارشاد خواستار اختصاص مبلغی برای تامین نیازهای نخستین زندگی‌ ۵ هزار سینماگر شدند.

متن نامه صنوف سینمایی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سید عباس صالحی

وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

باسلام و احتراممتن این نامه آمده: در این دوران ناگوار که مردم ایران در تنگناهای معیشتی گرفتارند بیشتر سینماگران ایران نیز پس از پیشامد اخیر خانه‌نشین شده‌اند و بی‌آنکه از مزایایی برخوردار باشند و حقوقی دریافت کرده باشند، روزنهٔ امیدی را پیش روی خود نمی‌بینند.

متاسفانه سازمان سینمایی نه تنها تا این لحظه هیچ گونه حمایتی از اعضای اصناف کارگری سینمای ایران نکرده؛ بلکه بیش از نیمی از اهالی سینما را از عیدی‌های هر ساله محروم ساخته که این مبلغ ناچیز هنوز برای این اندک‌شماران نیز واریز نشده است.

اعضای صنوف دو ماه را با سختی پسِ پشت نهادند و اکنون درمانده‌اند که چگونه ماههای پیش رو را بگذرانند.
از سوی وزارتخانه‌ای که پشتوانه هنرمندان است نباید چندان دشوار باشد که در این روزها و ماههای ناگوار راهی بیندیشد تا سینماگران بتوانند از کمینه‌ها بهره‌مند شوند. سینماگرانی که نه حقوفی ثابت دارند و نه از پشتوانه‌ای برخوردارند تا در چنین روزهایی، مایهٔ دلگرمی آنها باشد.

جناب آقای وزیر،از جنابعالی تقاضا می‌کنیم شخصا وضعیت نابسامان پیش آمده سینماگران را تدبیر کنید و دستور فرمایید نه تنها بسته کمک معشیتی (هدیه نوروزی) وزارت ارشاد به همه اعضای صنوف سینما تعلق گیرد؛ بلکه برای چندماه ماه پیش رو، مبلغی برای پنج هزار عضو خانه سینما اختصاص یابد تا برای تامین نیازهای نخستین زندگی‌شان آسانتر بتوانند این روزها را تحمل کنند.

بی‌گمان، سرگرانی مسؤولان و پاسخگو نبودن مدیران سینمایی، شعله‌ای را در دل سینماگران خواهد افروخت که به آسانی خاموش نخواهد شد و هزینه‌های جبران‌ناپذیری را در پی دارد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید