سینمای ایران
چهره هفته: مجید صالحی

پرشورتر از قبل

فیلم نیوز: مجید صالحی پله‌های ترقی را یکی یکی بالا آمد. بعد از یک دوره فعالیت در تئاتر و حضور در برنامه‌های تلویزیونی، دهه هفتاد و هشتاد با بازی در سریال‌های طنز، محبوبیت بسیاری میان عامه مردم پیدا کرد.

صالحی در آن‌ سالها، بازیگر ثابت و گل سرسبد سریال‌های رضا عطاران بود؛ از «سیب خنده»، «مجید دلبندم»، «قطار ابدی» تا «کوچه اقاقیا»، «ترش و شیرین»، که در نهایت تداوم و پیشرفتش در هر یک از این سریال‌ها مورد توجه قرار داشت. صالحی با ایفای نقش در «زیر آسمان شهر» و «خوش رکاب» نیز توانست به توفیق بیشتری در بازیگری برسد.

او سال ۹۲ به مدد استعداد و پشتکاری که داشت و با ساختارشکنی در جنس بازی‌های خود، در قالب‌های متفاوتی قرار گرفت. در «استراحت مطلق» عبدالرضا کاهانی و سریال «مدینه» سیروس مقدم، کاملا از نقش‌های کمدی جدا شد و در این جابه جایی چنان موفق عمل کرد که توانست فصل متفاوت و غافلگیر کننده‌ای را در کارنامه بازیگری‌اش رقم بزند.
صالحی با حفظ موقعیت خود در کمدی به عنوان بازیگر و فیلمساز، به واسطه درخشش و جدیت در این دو کار، امکان حضور در نقش‌های رئال بیشتر برایش فراهم شد. چنانچه در این نوع نقش‌ها بر اعتبارش افزوده و شور بازیگری‌اش را بیش از گذشته به اثبات رساند.
.
او با شمایل متفاوت و خشونت آمیزش در سریال «سیاوش» و بازی در نقش جوان تلخ کامِ جنوب شهری، مورد تایید بسیاری از مخاطبان این مجموعه قرار گرفت و حتی توانست از منتقدان سخت گیر هم نمره قبولی بگیرد.فیلم «صحنه زنی» که این روزها در حال اکران است، نمونه‌ مثال زدنی دیگر از تجربه‌های موفق او در نقش‌های رئال است که توانسته با حرارت و انرژی بیشتری به مصاف نقش‌های جدی و حتی منفی برود و موقعیت خود را به عنوان بازیگر حرفه‌ای در سینما بیش از قبل تثبیت می‌کند.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید