سینمای ایران
با اعلام نامزدهای بخش بین‌الملل اسکار 2023 مشخص شد

پایان رویای اسکار برای هومن سیدی / حضور عجیب عنکبوت مقدس در جمع نامزدهای اولیه

فیلم «جنگ جهانی سوم» از فهرست نامزدهای بخش بین‌الملل اسکار 2023 حذف شد. این درحالی است که «عنکبوت مقدس» در بین نامزدهای اولیه این بخش حضور دارد.

به گزارش فیلم‌نیوز، بعد از اینکه «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی به فهرست نامزدهای «گلدن گلوب» راه پیدا نکرد حالا این فیلم به عنوان نماینده ایران در اسکار 2023 هم از ادامه رقابت در بخش بهترین فیلم بین‌الملل جا ماند.

نکته قابل توجه اینکه در غیاب «جنگ جهانی سوم»، نام فیلم «عنکبوت مقدس» به کارگردانی علی عباسی در فهرست بخش بین‌الملل اینفستیوال حضور دارد.

علاوه بر عنکبوت مقدس، فیلم‌های «آرژانتین 1985» محصول آرژانتین، «کورساژ» محصول اتریش، «نزدیک» محصول بلژیک، «بازگشتبه سئول» محصول کامبوج، «سنت اومر» محصول فرانسه، «همه چیز در جبهه غرب آرام است» محصول آلمان، «آخرین نمایش فیلم» محصول هند، «دختر ساکت» محصول ایرلند، «باردو یا وقایع نگاری دروغین مشتی حقیقت» محصول مکزیک، «جبه آبی» محصولمراکش، «سرزمین لذت» محصول پاکستان، «ای او» محصول لهستان، «تصمیم برای رفتن» محصول کره جنوبی و «توطئه قاهره» محصول سوئد جزو نامزدهای اولیه‌ این بخش هستند.

فهرست ۵ نامزد نهایی اسکار، ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۴ بهمن) معرفی می‌شوند و نودوپنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار، ۱۲ مارس ۲۰۲۳(۲۱ اسفند) برگزار می‌شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید