سینمای ایران
چهره هفته: مهران مدیری

پایانِ انتظار

مهران مدیری از آن دست کمدین‌هایی است که در سالهای نخست فعالیت خود در سینما و تلویزیون، علاوه بر تسلط بازی در نقش‌های کمدی، استعداد بازیگری خود را در آثار جدی و درام‌ هم نشان داده بود. با اینکه قابلیت‌های زیادی برای درخشش در نقش‌های جدی را هم داشت اما بعد از موفقیت و کسب شهرت در کمدی، بیشتر تمرکز خود را به فعالیت در این عرصه اختصاص داد. او در طول این سال‌ها، تمام دغدغه‌اش ساخت آثار طنز و کشف استعدادهای تازه به این عرصه بوده و کمتر پیشنهاد بازی در نقش‌های جدی را قبول کرده است.

مدیری در سالهای اخیر با «دورهمی» و «هیولا» حسابی سرش شلوغ بوده و دوران پرکاری را تجربه کرده است تا جایی که به بسیاری از پیشنهادهای سینمایی دوستان صمیمی‌اش هم پاسخ منفی داده است.

او در چنین شرایطی و در حالیکه قرار است ساخت سریال «هیولا ۲» را به زودی شروع کند، اما بعد از سالها، فرصت همکاری با مسعود کیمیایی برایش پیش آمده است.

مدیری پیش از این نیز یکی از گزینه‌های مهم مسعود کیمیایی برای بازی در تعدادی از آثارش بود اما هر بار بنا به دلایلی همکاری‌ با کیمیایی لغو شده است. او بعد از «ساعت خوش» و حواشی این مجموعه در تلویزیون، قرار بود با مسعود کیمیایی در «ضیافت» و «سلطان» همکاری کند. حتی تا پای کلید خوردن کار هم پیش رفتند اما در نهایت اجازه کار به او داده نشد! در فیلم «جرم» هم قرار بود نقشی را که حامد بهداد ایفا کرده، مهران مدیری بازی کند. این بار هم به دلایلی از جمله فعالیت او در پروژه‌های دیگر، این همکاری میسر نمی‌شود.

اما طلسم این همکاری حالا بعد از ۲۵ سال قرار است شکسته شود و انتظار استاد برای همکاری با بازیگر محبوبش به پایان برسد. بر اساس خلاصه داستانی که از فیلم «خائن کشی» منتشر شده به نظر می‌رسد مدیری ایفاگر نقش یکی از رفقای مهدی بلیغ خواهد بود و احتمالا باید منتظر نقش ویژه‌ای در کارنامه این بازیگر باشیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید