سینمای ایران
امیر جدیدی در گفت‌وگو با ورایتی:

رحیم شخصیت منفعلی نیست

امیر جدیدی بازیگر فیلم «قهرمان» در مصاحبه با نشریه ورایتی، توضیحات بیشتری در مورد شخصیت رحیم داده است.

امیر جدیدی بازیگر فیلم ««قهرمان» در مصاحبه با نشریه ورایتی، در مورد شخصیت رحیم گفت: «از آنجایی که رحیم یک شخصیت ساده است، مجبور شدیم عناصر کلیدی را به شخصیت او اضافه کنیم تا توجه مخاطب را به خود جلب کنیم. تماس چشمی رحیم جذاب ترین بخش نقش اوست، بنابراین مخاطب می تواند خشم و احساسات او را از چشمان رحیم در پشت نمایی که به دنیای بیرون ساخته بود، احساس کند.»

جدیدی در مورد چالش‌های شخصیت رحیم توضیح داد: «من واقعا رحیم را به عنوان یک شخصیت «منفعل» نمی بینم. فکر می‌کنم او فقط چالش‌هایی را می‌پذیرد که زندگی به سرش می‌آورد، اما بعد واقعا تلاش می‌کند تا راه‌حل‌هایی برای معماهایی که با آن مواجه است بیابد. با این حال، او ممکن است همیشه در آن موفق نباشد. در کل رحیم را فردی وظیفه شناس می دانم. او واقعا سعی می‌کند وجدانش را پاک نگه دارد و با وجود اینکه در فیلم می‌بینیم که گاهی اوقات او در حال تقلا است، باز هم نمی‌خواهد برای رهایی از یک موقعیت سخت دروغ بگوید- حتی وقتی که کاملا حق دارد.»

او در ادامه اذعان کرد: «این فیلم نشان می‌دهد که چگونه یک جامعه به قهرمان نیاز دارد و یا چگونه مردم تمایل دارند کسی را قهرمان نشان دهند و بعدا از روی حسادت او را از بین ببرند. اما من فکر می کنم برای بقای یک جامعه، جامعه به یک «قهرمان» نیاز ندارد. هرکسی باید قهرمانِ خودش باشد. به نوعی، همه ما باید قهرمان خودمان باشیم و به یکدیگر کمک کنیم تا یکی شویم.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید