سینمای ایراننمایش خانگی
مرور بازی‌های برتر فیلم‌ها و سریال‌های درحال پخش

نگاهی به بازی ساعد سهیلی در «روز صفر» و مریلا زارعی در «جیران»

ساعد سهیلی در «روز صفر»
ویژگی های ظاهری : گریم منحصر بفرد سعید ملکان روی صورت ساعد سهیلی کاملا او را به کاراکتر عبدالمالک ریگی نزدیک کرده است. از مهمترین نکات طراحی گریم ساعد برای نزدیکی به عبدالمالک این است که خط و خطوط ایجاد شده روی صورت او کاملا خشونت باطنی او را بروز می دهد.

ویژگی های رفتاری : عبد المالک به ظاهر خود را نماینده حق و خداوند می دانست و از همین رو تمام تلاشش این بود که با توجه به تسلطش بر امر سخنوری یارانش را تحت تاثیر قرار دهد. کاری که به بهترین شکل در انجام آن موفق بود.ساعد سهیلی کاملا بر احاطه بر این ویژگی رفتاری بر روی نقش سوار شده بود و افسار آن را در دست گرفته است.

میزان موفقیت : عبد المالک یکی ازنقش های سخت ساعد سهیلی است. او کاملا نقش عبد المالک را آنالیز کرده بر جزییات رفتاری او مسلط شده و توانست تحت هدایت کارگردان شمایل درستی از عبد المالک ارائه دهد و رفتارهای او را به باور مخاطب بنشاند.

زن: مریلا زارعی در «جیران»
ویژگی های ظاهری : زارعی در سریال «جیران» ایفاگر نقش « مهد علیا» است. مادر ناصر الدین شاه که یکی از پر نفوذ ترین زنان دربار ناصری است. پوشش او برگرفته از همان پوشش رسمی زنان قاجاری است. زارعی دقیقا با قرار گرفتن در این پوشش خاص به بازیش یک وقار و البته اقتدار زنانه بخشیده است. در برخی سکانس ها مریلا زارعی عصا به دست گرفته و به هنگام حرف زدن به آن تکیه می دهد که این هم به اقتدار او کمک کرده است.
ویژگی های رفتاری : مهد علیا زنی مکار و در عین حال مقتدر است. مریلا زارعی سعی کرده این اقتدار وارد بازیش کند. ایست ها و گام برداشتن هایش کاملا این اقتدار را به رخ می کشد. حتی نحوه نشستن و قلیان کشیدن هم به این امر کمک کرده است.مکار بودن هم کاملا در نگاه ها و تغییر لحن هایش هیودا می شود.
میزان موفقیت در نقش : بازی زارعی را شاید به جرات بتوان گفت جز معدود نقاط قوت سریال جیران است. او توانسته از فرصت پیش آمده به بهترین شکل ممکن استفاده کند . شمایی درست از شخصیت مهدعلیا ارائه دهد. مهد علیایی که اتفاقا مخاطب را هم با خودش همراه می کند.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید