سینمای ایران
در نشست خبری فیلم «شب، داخلی، دیوار» اعلام شد:

نوید محمدزاده: ممنوع‌الکار نیستم/ رویاهایم در سینما محقق شد

نوید محمد زاده درنشست خبری فیلم «شب،داخلی ،دیوار» اعلام کرد که درباره بحث ممنوع الکاری‌اش هیچ چیزی به شکل رسمی به او اعلام نشده و در حال حاضر مشغول به کار است.

به گزارش فیلم‌نیوز، نوید محمد زاده سرانجام به ماجرای شایعه ممنوع الکاریش واکنش نشان دادو در جریان برگزاری نشست خبری فیلم «شب، داخلی، دیوار» در جشنواره فیلم درباره این موضوع حرف زد.

او درپاسخ به این سوال که آیا ممنوع الکار است یا خیر پاسخ داد: «هیچ چیز به شکل رسمی درباره ممنوع الکاری به او اعلام نشده و در حال حاضر مشغول بازی در سریال «آکتور» به کارگردانی نیما جاویدی هستم.»

نوید محمدزاده بعد از پاسخ به این پرسش از حاضران در نشست تقاضا کرد که سوالات بعدی‌شان فقط درباره فیلم باشد. او در ادامه درباره احساسش پس از خواندن فیلمنامه و این که برای شکل گرفتن شخصیت و ارائه آن به بهترین شکل در فیلم « شب، داخلی، دیوار» که نقش یک نابینا را بازی می‌کند، چه کارهایی انجام داده است، گفت : «فیلمنامه را که خواندم فوق‌العاده بود؛ اتفاقی بود که همیشه فکر می‌کنم، وقتی چنین فیلمی با چنین فضای متفاوت و چنین کاراکتری که نمونه‌اش را در سینمای ایران نداریم، فرصتی برایم پیش آمده که آن را بازی کنم، باعث افتخارم است.»

نوید محمدزاده در این نشست اعلام کرد که برای بازی در فیلم «شب داخلی دیوار» نزدیک به 17 کیلو لاغر کرده است :« من و دایانا حبیبی (بازیگر زن فیلم شب، داخلی، دیوار) هر کدام قوانین مختلفی در پیش تولید و فیلمبرداری داشتیم. من طی دو ماه نزدیک به ۱۷ کیلو کم کم کردم که این وزن را در هفت ماه با رژیم سخت نگه داشتم، چون فیزیکی که در ذهن وحید (جلیلوند) بود بسیار اهمیت داشت. تمرینات ندیدنِ زیادی در پیش تولید داشتم و با شروع فیلمبرداری من تنها یک بار لوکیشن فیلمبرداری را دیدم و بعد از آن دو ماه در خانه با وضعیت شخصیت علی، لوکیشن را مثل خانه خودم می‌دانستم.»

نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «شب، داخلی، دیوار» نزدیک به 17 کیلو وزن کم کرده است

محمد زاده در ادامه صحبت‌هاش گفت :« تجربه (شب، داخلی، دیوار) بی‌نظیر بود و فکر می‌کنم بعد از این فیلم؛ خانواده، دوستان و کسی که دوست داشتم را در زندگی بهتر می‌بینم و به نوید حقیقی بیشتر نزدیک شوم. این یک سفر فوق‌العاده و معنوی برای من بودم. خوشحالم که این اتفاق افتاد و این نقش فراتر از بحث سینما و بازیگری بود.»

این بازیگر همچنین در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد که با بازی در فیلم «شب ، داخلی، دیوار» تمام رویاهایش در سینما برآورده شده است : «وقتی برای اولین بار فیلم را در دفتر دیدم، برای یکی دو ساعت سکوت داشتم و بعد به همراه همسرم (فرشته حسینی) به کوچه رفتم و ناگهان شروع به گریه کردم. همسرم پرسید چه احساسی داری؟ و من گفتم تمام رویایی که از روز ورودم به سینما داشتم در این فیلم به واقعیت تبدیل شده است. خیلی خوشحالم که بخشی از این فیلم بودم.»

بعد از اتفاقات فرش قرمز جشنواره کن شایعاتی مبنی بر ممنوع الکاری نوید محمد زاده مطرح شد. بعد از صحبت‌های محمد خزاعی ریس سازمان سینمایی مبنی بر انتشار فهرست افراد ممنوع الکار، این شایعه قوت بیشتری گرفت. در این مدت نوید محمد زاده هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداد و صحبت‌های او در جشنواره ونیز نخستین موضع گیری او در این زمینه است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید