سینمای ایران
امین حیایی در گفت‌وگو با «کافه آپارات»:

نقشم در «قاتل و وحشی» را خیلی دوست دارم / بخشی از «ساخت ایران ۳» به احتمال زیاد در آفریقا جلوی دوربین می رود

امین حیایی به بهانه روز ملی سینمای ایران، شب گذشته مهمان برنامه «کافه آپارات» فریدون جیرانی بود.

حیایی که این روزها سریال «آقازاده» را در حال پخش دارد، ضمن اشاره به شخصیت  پیچیده‌اش در این مجموعه، درباره یکی از نقش‌های مورد علاقه خود در کارنامه‌اش که اخیرا آن را بازی کرده است، گفت: نقشی که خودم خیلی آن را دوست دارم، شخصیتی است که در فیلم «قاتل و وحشی» حمید نعمت الله بازی کرده‌ام. در این فیلم، نقش یک آدم روانی و سایکو پت را بازی کردم. «قاتل و وحشی» لحظات به شدت بحرانی و جدی را به وجود می‌آورد. حمید نعمت الله یک روانشناسی فوق العاده‌ای در این فیلم داشت و فضاهای رئالی را برای بازیگر به وجود می‌آورد که حتی عوامل پشت صحنه هم آن لحظات را باور می کردند.

او در مورد محمدرضا گلزار که علاوه بر رفاقت در سینما، به عنوان زوج موفق سینمای ایران فعالیت داشته‌اند، می‌گوید: گلزار رفیق خوب من است. او در فیلم «بوتیک» خیلی بازی خوبی داشت و من بازی‌اش را دوست داشتم. هر چقدر هم جلوتر رفت نسبت به کارش و سینما آگاه‌تر شد. من و رضا هر وقت با هم بازی کردیم، خروجی کار رضایت بخش بوده است. رضا پسر خوش قلب و با اراده‌ای در کارش است و نسبت به اطرافیانش و خانواده خیلی مسئولیت پذیر است. روندی هم که در کارش داشته است، موفقیت آمیز بوده و احساس می‎کنم کارش را درست دارد پیش می‌برد.

حیایی در ادامه از پیش تولید «ساخت ایران ۳» خبر داد: اخیرا سریال «ساخت ایران 3» به کارگردانی برزو نیک نژاد پیشنهاد داده شده که امیدوارم اواخر فصل پاییز با همان تیم قبلی شروع کنیم. بخشی از این سریال در کیش و قشم جلوی دوربین می‌رود و برای فیلمبرداری تعداد دیگری از سکانس‌ها، به احتمال ۹۰ درصد آفریقا خواهیم رفت.

بازیگر فیلم‌های «مزاحم» و «کما» در بخش دیگر این مصاحبه، به وضعیت این روزهای سینمای ایران پرداخت: به نظرم یکسری تمهیداتی باید شکل بگیرد که  چراغ سینما‌ها خاموش نباشند و سالن‌ها بسته نشوند. همه مردم ایران بهترین خاطراتشان با سینما بوده است.

اما فریدون جیرانی که با امین حیایی در فیلم «ستاره‌ها» همکاری کرده است، در پایان این برنامه، به بازی ناتمام امین حیایی در فیلم «قرمز» اشاره کرد: ما نزدیک یک هفته یا ده روز با هم کار کردیم. یادم است وقتی سکانس مهمانی را می‌گرفتیم و تو باید دیالوگ این سند این خونه‌ ست را می‌گفتی، یک حرکت جالبی انجام دادی و من بعد از اینکه محمدرضا فروتن جایگزین نقش تو شد گفتم که همان حرکت تو را موقع گفتن این دیالوگ انجام دهد. همیشه این لحظه را در خاطراتم دارم. آخرین شبی هم که بازی کردی، سکانس مصاحبه تو و هدیه تهرانی با خبرنگار بود که من آن سکانس را بعدا از فیلمنامه حذف کردم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید