سینمای ایران
تشریح ماجرای تهیه کنندگی «موقعیت مهدی»

نخستین اظهار نظر تهیه کننده سریال «عاشورا» درباره حذف نامش از نسخه سینمایی

مینی سریال «عاشورا» با محوریت روایت زندگی شهیدان «مهدی و حمید باکری» از محصولات «سیما فیلم» است که سال گذشته به تهیه کنندگی ابو الفضل صفری و کارگردانی هادی حجازی فر جلوی دوربین رفت.

در آستانه جشنواره فیلم فجر نسخه ای سینمایی از این اثر با عنوان «موقعیت مهدی» به دبیر خانه جشنواره ارائه شد. اما در زمان اعلام نام این فیلم به عنوان یکی از آثار پذیرفته شده بخش مسابقه حبیب والی نژاد به عنوان تهیه کننده فیلم معرفی شد.

صفری در تشریح این اتفاق به هفت صبح گفت : «سرمایه گذار این پروژه تلویزیون و مرکز سیما فیلم است؛ بر همین اساس برای تولید این اثر نیازی به پروانه ساخت از ارشاد نداشتیم. برای ارائه به جشنواره وقتی سازمان من و کارگردان را معرفی کرد مجموعه وزارت ارشاد و معاونت ارزشیابی اعلام کردند که تهیه کننده پروژه فاقد سوابق سینمایی است و چون تاکنون فیلمی تهیه نکرده امکان صدور پروانه نمایش وجود ندارد. بعد از عدم پذیرش تهیه‌کنند‌گی بنده از سمت معاونت نظارت، تلویزیون برای اینکه فرصت ثبت‌نام در جشنواره از دست نرود، آقای والی نژاد را به عنوان تهیه‌کننده نسخه سینمایی معرفی کرد.»

او درباره اینکه در نهایت فیلم در جشنواره فیلم فجر به تهیه کنندگی چه کسی اکران می‌شود گفت: «دوتا اتفاق خواهد افتاد. یا در این فاصله مجوز تهیه‌کنندگی بنده صادر می‌شود و به ارشاد معرفی می‌کنیم در غیر اینصورت مثل خیلی از فیلم‌های دیگر نام دو تهیه‌کننده در تیتراژ می آید.»

«موقعیت مهدی» تازه ترین پروژه سیما فیلم است که در قالب فیلم – مجموعه تولید شده؛ این مرکز تاکنون فیلم- مجموعه هایی چون «لیلی با من است»؛ «سفر به چزابه»؛ «مهمان مامان»؛ «بانی چاو » ؛«عبور از خط سرخ » و… را تهیه و تولید کرده است.

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» از دل مینی سریال «عاشورا» تدوین شده است. در این فیلم هادی حجازی فر علاوه بر کارگردانی و نگارش فیلمنامه ؛ در نقش شهید مهدی باکری هم ایفای نقش کرده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید