سینمای ایران

ممیزی گریبان «روشن» را هم گرفت

یک هفته تا جشنواره فیلم فجر مانده، ولی چالش‌ها بر سر سه فیلم سینمایی همچنان باقی است و این فیلم ها که ژانر‌های متفاوتی دارند با ممیزی همراه شده‌اند؛ ممیزی که مشخص نیست اعمال‌شان در نهایت منجر به رفع موانع برای اکران این اثر خواهد شد و این آثار توسط منتقدین روی پرده سینما به نمایش درخواهد آمد یا خیر

تابناک در این باره نوشت: فیلم «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌الله، فیلم «شیشلیک» ساخته محمدحسین مهدویان و فیلم روشن به کارگردانی روح الله حجاری سه اثر سینمایی هستند که به دیوار ممیزی خورده‌اند و سازندگان‌شان درصددند با اعمال تغییراتی، نظر متولیان امر را برای رفع موانع نمایش این سه فیلم تامین کنند.

«روشن» ساخته تازه حجازی در این مدت کمتر خبرساز بود و به نظر می‌رسد سازندگانش ترجیح داده‌اند بدون رسانه‌ای شدن حواشی ‌اش، چالش برطرف نمایند. از قضا در دو فیلم از سه فیلمی که با ممیزی مواجه شده‌اند، رضا عطاران نقش‌های متفاوتی را دارد و اگر این آثار به جشنواره سی و نهم نرسند، حضور این بازیگر توانمند در این دوره از جشنواره کمرنگ خواهد بود.

رضا عطاران، سارا بهرامی و سیامک انصاری از جمله بازیگران شناخته شده این فیلم هستند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: روشن، مرد میانسالِ عشق بازیگری نمى تواند خانه ثبت نامی اش را بگیرد و در آستانه فروپاشى همه چیز، تصمیم مى گیرد نقشش را بازى کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید