سینمای ایران
«باکس آفیس»: گزارش گیشه سینمای ایران

صدرنشینی «مطرب»

در هفته گذشته کمدی «مطرب» توانست گیشه سینمای ایران را فتح کند. جدیدترین ساخته سینمایی مصطفی کیایی در هفته اول اکران خود نزدیک به 5 میلیارد تومان فروش کرد تا با اختلاف صدرنشین جدول فروش هفتگی شود.

«مطرب» آخرین ساخته سینمایی مصطفی کیایی که اواخر سال گذشته جلوی دوربین رفت، از چهارشنبه هفته گذشته در سینماهای کشور به نمایش درآمد. این فیلم در اولین هفته اکران خود 4 میلیارد و 903 میلیون تومان فروش کرد و با اقتدار صدرنشین جدول فروش هفتگی شد. در این فیلم کمدی، پرویز پرستویی، الناز شاکردوست، محسن کیایی و مهران احمدی نقش های اصلی را ایفا می‌کنند.

همچون «مطرب» هفته گذشته کمدی دیگری در سینماهای کشور به نمایش درآمد که توانست به فروش قابل قبولی برسد. «چشم و گوش بسته» به کارگردانی فرزاد موتمن در اولین هفته اکرانش، یک میلیارد و 49 میلیون تومان فروخت و دومین فیلم پرفروش هفته شد. در «چشم و گوش بسته» امین حیایی، بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی، مسعود کرامتی، لیندا کیانی، محمدرضا صولتی و مانی حقیقی و پوریا پورسرخ بازی می‌کنند.

«هزارتو» ساخته امیرحسن ترابی که پیش از این «لابیرنت» نام داشت، پس از نمایش در جشنواره جهانی فیلم فجر، از سه هفته پیش در سینماهای کشور روی پرده رفت. این فیلم که در دو هفته گذشته صدرنشین جدول فروش هفتگی شد، تاکنون 3میلیارد و 583 میلیون تومان درآمد کسب کرده است. «هزارتو» در هفته گذشته نیز 753 میلیون تومان فروخت و سومین فیلم پرفروش هفته نام گرفت.

محمد حسین مهدویان سال گذشته با «رد خون» به جشنواره سی و هفتم آمد. فیلم او که توانست از این رویداد سینمایی سه سیمرغ بلورین دریافت کند، از سوم مهرماه به روی پرده رفت. دومین قسمت «ماجرای نیمروز» در هفته گذشته 358 میلیون تومان فروخت و چهارمین فیلم پرفروش هفته شد. «ماجرای نیمروز» پس از هفت هفته اکران ۵میلیارد و 495 میلیون تومان درآمد کسب کرده است.

«مسخره باز» اولین فیلم سینمایی همایون غنی زاده است که پس از کسب چهار سیمرغ بلورین از جشنواره فجر  سال گذشته، از 5 هفته پیش در سینماهای کشور روی پرده رفت. این فیلم در هفته گذشته 223 میلیون تومان فروخت تا فروش کل آن به رقم 3 میلیارد و 26 میلیون تومان برسد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید