سینمای ایران
راز ماندگاری علی نصیریان

محمدعلی نجفی: به هر قیمتی حاضر نیست جلوی دوربین برود

محمدعلی نجفی کارگردان سریال «سربداران» در گفتگو با هفت صبح خاطراتی از همکاری با علی نصیریان مرور کرده است.

کارگردان سریال «سربداران» درباره تجربه همکاری با علی نصیریان گفت: آقای نصیریان بازیگری نیست که ظواهر را فدای نقش کند. او برای شکل گیری شخصیت از هیچ کوشش و همکاری دریغ نمی کند. یادم هست درباره سر تراشیده آقای علی نصیریان برای نقش قاضی شارع، طی صحبتی که کردیم پذیرفت در این دو سال و نیم با سر تراشیده جلوی دوربین برود. بعد هم زنده یاد علی حاتمی برای سریال «هزاردستان» از همان تیپ استفاده کردند و سرشان را تراشیدند.

نجفی درباره راز ماندگاری و موفقیت نصیریان گفت: آقای نصیریان آدمی بسیار منضبط و با برنامه است. اگر قرار است مثلا ساعت شش صبح اتاق گریم باشند، حتما ۱۵ دقیقه زودتر می رسند. این خصلتی ارزشمند است و یک بار نشد کسی به ایشان در ارتباط با ساعت و زمان حضور تذکر دهد. همین باعث شده در همه مقاطع سنی و نقش هایی که بازی کرده موفق باشد. این نظم و دقت باعث می شود کار کردن با ایشان برای یک گروه همیشه لذت بخش باشد.

او در ادامه یادآور شد: ایشان برای شغل خود و انتخاب هایی که دارد حرمت و ارزش قائل است. به هر قیمتی حاضر نیست جلوی دوربین برود و تا از خوبی نقش مطمئن نشود نمی پذیرد. این بازیگر شرافت شغلی دارد که برای همه ارزشمند و قابل احترام است، نصیریان همیشه برای حرفه خودش ارزش قائل است و همین ارزش، شرافت شغلی را به دنبال دارد و مسئله بعدی که فصل مشترک من و آقای نصیریان است اهمیت فراوانی است که برای خانواده قائلیم. در این حرفه و به ویژه برای بازیگران پاسداشت نهاد خانواده کاری خطیر است که علی نصیریان در این مسئولیت هم موفق عمل کرده و نتیجه اش را در موفقیت حرفه ای اش دیده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید