سینمای ایران
محمدرضا فرجی:

هر فیلمی که طی روزهای آینده پروانه نمایش بگیرد متقاضی اکران نوروزی می‌شود

مدیرکل نظارت‌ بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی تاکید کرده فیلم‌های متقاضی نوروز در صورتی اکران می‌شوند که پروانه‌نمایش‌شان محرز و مورد تایید باشد.

محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی درباره وضعیت فیلم‌های اکران نوروزی به خبرگزاری مهر گفت: «همانطور که دبیر شورای صنفی نمایش در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود، فیلم‌هایی که از سوی شورای صنفی نمایش برای اکران نوروزی ۱۴۰۱ اعلام شده بود، به نوعی پیشنهاد این شورا برای اکران نوروزی به سازمان سینمایی بود. سازمان سینمایی نیز قرار است بر اساس تعداد فیلم‌هایی که متقاضی اکران بودند فیلم‌ها را بررسی کند.»

او در ادامه عنوان کرد: «در واقع کارگروهی برای بررسی فیلم‌های متقاضی اکران نوروزی ایجاد شده که طی روزهای آینده لیست نهایی فیلم‌های اکران نوروزی مشخص می‌شود، در حال حاضر آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که فیلم‌هایی که قرار است در اکران نوروزی قرار گیرد پروانه نمایش‌شان باید محرز و مورد تایید باشد. به همین دلیل سازمان سینمایی در شرایط فعلی فیلم‌های دارای پروانه نمایش را بررسی کرده و بر اساس آیین‌نامه‌ای که از قبل مشخص بوده، فیلم‌های اکران نوروزی اعلام می‌شود.»

فرجی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه بخش‌هایی از یکی از فیلم‌ها در فضای مجازی منتشر شده و لو رفته، این فیلم تا چه اندازه به دلیل شرایط موجود می‌تواند در لیست اکران نوروزی قرار گیرد، توضیح داد: «علفزار نیز یکی از کاندیداهای اکران نوروزی است که می‌تواند متقاضی باشد. پیش از این چند دقیقه از این فیلم توسط یکی از شهرستان‌ها بیرون آمده بود که این مساله از طریق ستاد صیانت از آثار سینمایی در حال پیگیری است، هرچند این فیلم چنین شرایطی را پشت سر گذاشته، اما این مساله دلیلی بر این نیست که حتماً «علف زار» در ترکیب اکران نوروز باشد. تاکید می‌کنم که هر فیلمی که بتواند طی روزهای باقی مانده پروانه نمایش دریافت کند، می‌تواند متقاضی اکران نوروزی باشد.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید