سینمای ایران

«لامینور» همچنان در بلاتکلیفی

درحالی که کمتر از پنج روز به نمایش «لامینور» تازه ترین فیلم داریوش مهرجویی باقی مانده مناظره عصر امروز میان مدیرکل نمایش سازمان سینمایی و رئیس شورای صنفی نمایش در یک برنامه رادیویی حاکی از موانع و مخالفت‌هایی بر سر راه پخش این فیلم دارد.

برنامه این هفته سینمامعیار با اجرا و سردبیری امیرعباس صباغ به حواشی اکران نوروز ۱۴۰۱ اختصاص داشت که بخشی از برنامه به حواشی پیش آمده فیلم لامینور اختصاص داشت. که در ابتدا محمدرضا فرجی مدیرکل نمایش سازمان سینمایی با اعلام اینکه مشکل پیش آمده سهل انگاری رضا درمیشیان تهیه کننده فیلم بود گفت: “ایشان می توانست زودتر درخواست تمدید پروانه نمایش کند” و در ادامه نیز گفت: ” حضور فیلمی از داریوش مهرجویی در اکران نوروز برای سازمان سینمایی اهمیت دارد” و افزود : «به عنوان کسی که نزدیک آقای ایل بیگی هستم مشکل شخصی ایشان با این فیلم را به شدت تکذیب می کنم و باید بگویم ایشان تا همین لحظه هم پیگیر حل مشکل فیلم است»

در ادامه برنامه مرتضی شایسته رئیس شورای صنفی نمایش با انتقاد از تصمیمات سازمان سینمایی در انتخاب آثار اکران نوروز ۱۴۰۱ گفت: «آقای مهرجویی بزرگ سینمای ما هستند و ما با این انتخاب خواستیم بگوییم که آقای مهرجویی شما را فراموش نکردیم” شایسته در ادامه با رد اینکه مشکل لامینور ربطی به تعلل آقای درمیشیان تهیه‌کننده فیلم ندارد گفت: “اتفاق بی سابقه ای که در این دولت افتاده و در هیچ دوره دیگری شاهدش نبودیم، این است که می گویند تمام فیلم هایی که دولت گذشته پروانه نمایش گرفته اند مجدد باید بازبینی شوند! انگار حکومت عوض شده است! و الان اگر مشکل تمدید دارند فیلم را ببینند و پروانه نمایش اش را صادر کنند، مگر در این دو سال سینماها تعطیل نبوده اند ! به نظر ما لامینور باید اکران شود»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید