سینمای ایران

«لامینور» از اکران نوروز کنار گذاشته شد

فیلم سینمایی «لامینور» ساخته داریوش مهرجویی مشکل اقدام برای صدور پروانه نمایش ندارد اما در اکران نوروزی نیست.

محمدرضا فرجی درباره اکران این فیلم اظهار کرد: «فیلم «لامینور» از نظر سازمان سینمایی مانعی برای دریافت پروانه نمایش ندارد، این فیلم پروانه نمایش خود را دو سال گذشته دریافت کرده و الان اعتبار آن پروانه منقضی شده است.»

به گفته مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی؛ فیلم بازبینی شده و جمع بندی آن به زودی صورت می‌گیرد.

او در ادامه گفت: «این فیلم در اکران نوروزی نیست و بزودی با تعامل تهیه کننده پروانه نمایش فیلم صادر می‌شود.

اما در پی اعلام سازمان سینمایی مبنی بر عدم اجازه به نمایش فیلم «لامینور» تازه ترین اثر داریوش مهرجویی و حذف این فیلم از اکران نوروزی، رضا دُرمیشیان تهیه کننده این فیلم متنی را منتشر کرد. درمیشیان در واکنش به این اتفاق نوشت: «مقابل منزل آقای داریوش مهرجویی ایستاده‌ام و پای رفتن به داخل خانه ‌را ندارم، باخودم کلنجار می‌روم که چگونه بگویم. سخت است به آقای مهرجویی که چند شب پیش از ICU بیرون آمده بگویم سازمان سینمایی اجازه نمایش فیلم‌ تان «لامینور»‌را نداده! این است حکایت حذف و بی‌حرمتی به بزرگان سینمای ایران.»

«لامینور» قرار بود از ۱۸ اسفند به عنوان یکی از فیلم های نوروزی در سینماها به نمایش دربیاید اما با مخالفت سازمان سینمایی اکران آن متوقف شد، یعنی درست شبیه همان اتفاقی که برای فیلم «سنتوری» دیگر ساخته مهرجویی در سال ۱۳۸۶ افتاد و دو شب مانده به اکران از نمایشش جلوگیری به عمل آمد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید