سینمای ایران
برگزیدگان جشنواره فجر به انتخاب ماهنامه «فیلم»

«قصر شیرین» بهترین فیلم، حامد بهداد بهترین بازیگر مرد

ماهنامه «فیلم» همچون سال‌های گذشته برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را انتخاب کرد.

نویسندگان مجله «فیلم» معتقدند «قصر شیرین» رضا میرکیریمی بهترین فیلم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است. در این فیلم حامد بهداد نقش اصلی را ایفا می‌کند.

اما همچون داوران جشنواره فجر منتقدان این رسانه سینمایی هم فیلمنامه «قصر شیرین» را به عنوان برگزیده این دوره از جشنواره فجر انتخاب کردند. فیلمنامه «قصر شیرین» را محسن قرایی و محمد داودی به نگارش درآوردند.
اما یکی از بازیگرانی که بازی اش در جشنواره فجر مورد توجه بسیاری از منتقدان قرار گرفت، حامد بهداد بود. همچون بسیاری از منتقدان، ماهنامه «فیلم» بازی بهداد در فیلم «قصر شیرین» را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره انتخاب کردند.

نرگس آبیار و بهرام توکلی که در جشنواره امسال «شبی که ماه کامل شد» و «غلامرضا تختی» را داشتند به عنوان بهترین کارگردانان این دوره از جشنواره به انتخاب این ماهنامه سینمایی انتخاب شدند.

اما شاید واکنش برانگیز ترین انتخاب نویسندگان «فیلم» به انتخاب بهترین بازیگر زن جشنواره فجر باز گردد. بیست و دوم بهمن ماه 97، الناز شاکردوست برای بازی در فیلم نرگس آبیار اولین سیمرغ بلورین دوران بازیگری اش را دریافت کرد. اما در انتخابی بحث برانگیز نویسندگان این رسانه سینمایی با 13 رای ژاله صامتی را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره فجر انتخاب کرد. این در حالی است که بازی الناز شاکردوست در «شبی که ماه کامل شد» تنها 6 رای از نویسندگان «فیلم» دریافت کرد.

در بخش های بازیگران مکمل هم علی نصیریان و فرشته صدرعرفایی برای بازی در «مسخره باز» و «شبی که ماه کامل شد» برگزیده شدند.

در بخش های فنی هم هومن بهمنش برای فیلمبرداری «سرخ پوست»، بهرام دهقانی برای تدوین «متری شیش و نیم»، افشین عزیزی برای موسیقی «غلامرضا تختی» به عنوان برگزیدگان این دوره از جشنواره به انتخاب ماهنامه «فیلم» معرفی شدند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید