سینمای ایران
حمایت هنرمندان و سینماگران از فیلم حمید نعمت‌الله

«قاتل و وحشی» را نمایش دهید!

یک سال پس از گرفتاری بر سر مالکیت و اختلافاتی که سال گذشته مانع از ورود فیلم «قاتل و وحشی» به جشنواره‌ی فیلم فجر شده بود، حال انتظار می‌رفت که با حل آن مشکلات و اختلافات، دیگر راه نمایش «قاتل و وحشی» در جشنواره فیلم فجر هموار شده باشد و منتقدان و مخاطبان بتوانند سرانجام به تماشای فیلم حمید نعمت‌الله بنشینند. اما در روزهای گذشته شنیده‌هایی مبنی براینکه فیلم حمید نعمت‌الله به دیوار ممیزی خورده و ورودش به جشنواره فجر دچار مشکل شده به گوش رسید.

این اخبار روز گذشته باعث حمایت ‌هنرمندان و سینماگران از حمید نعمت‌الله و نمایش «قاتل و وحشی» در جشنواره‌ی فیلم فجر شده. در ۲۴ ساعت گذشته، پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، محسن تنابنده، سحردولتشاهی، همایون شجریان، نوید محمدزاده، حامد بهداد، امیر جدیدی، طناز طباطبایی، هومن بهمنش، حبیب رضایی، تینا پاکروان، نرگس آبیار، مهناز افشار، سجاد افشاریان و… در اینستاگرام خود، به حمایت از حمید نعمت‌الله و نمایش «قاتل و وحشی» در جشنواره پرداخته‌اند.

هدیه تهرانی در حمایت از نمایش این فیلم نوشت: «اجازه دهید این فیلم با حضور مردم در جشنواره قضاوت شود»؛ حبیب رضایی نیز نوشت: «از امثال حمید نعمت‌الله، هرگز هیچ آسیب و عارضه‌ای به مخاطب اصیل سینما نمی‌رسد. سختی‌ها و گرفتاری‌ها همیشه از غیر اهالی و ناخلف‌ها، سوغات رسیده… سینما را از سینما دریغ نکنیم».

حالا همه چیز به تصمیم شورای پروانه نمایش بستگی دارد. اهالی سینما امیدوارند مشکلات ممیزی «قاتل و وحشی» جدی نباشد و فیلم‌ جدید حمید نعمت‌‌الله سرانجام بتواند امکان نمایش در جشنواره‌ی فجر را پیدا کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید