سینمای ایران
از «متری شیش و نیم» و «تگزاس» تا «رحمان ۱۴۰۰» و «سرخ پوست»

فیلم هایی که بیش از یک میلیون مخاطب داشتند

به گزارش فیلم نیوز، تا همین چند سال پیش وقتی فیلمی به فروش یک میلیارد تومانی می رسید، ارج و قرب بالایی را نزد مردم و سینماگران پیدا می کرد و لقب «میلیاردی» برای یک فیلم نشان از توجه بسیار زیاد مردم به آن بود.

اما با افزایش قیمت بلیت سینماها، دیگر وقتی یک فیلم بیش از یک میلیارد فروش می کند نمی توان از آن به عنوان فیلمی یاد کرد که با استقبال شدید مخاطبان روبرو است. این روزها شاید یکی از ملاک های معتبری که بتوان از آن به عنوان سنجش استقبال تماشاگران از یک فیلم نام برد، تعداد مخاطبان آن باشد. در این گزارش به فیلم هایی خواهیم پرداخت که بیش از یک میلیون مخاطب را به سینماها آوردند:

«تگزاس ۲»

دومین قسمت از کمدی «تگزاس» با بازی پژمان جمشیدی، سام درخشانی، مهدی هاشمی و ژاله صامتی اواخر فروردین ماه به جای «رحمان ۱۴۰۰» اکران شد و پس از هفته ها اکران تعداد تماشاگرانش به رقم دو میلیون ۳۸۴ هزار نفر رسید.

«متری شیش و نیم»

دومین ساخته سینمایی سعید روستایی، پس از کسب سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فجر از نگاه مردم، نوروز امسال در سینماها به نمایش درآمد. این فیلم که در آن پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، پریناز ایزدیار و… ایفای نقش می کنند، توانسته دو میلیون و ۳۰۷ هزار نفر را به سینماها بکشاند.

«رحمان ۱۴۰۰»

کمدی منوچهر هادی که اولین فیلم توقیفی امسال نام گرفت، نوروز امسال بیش از یک ماه در سینماها کشور به نمایش درآمد و سپس از پرده سینماها پایین کشیده شد. این فیلم در طول این ۳۳ روز توانست یک میلیون و ۷۹۷ هزار نفر را به سینماها بکشاند. محمدرضا گلزار، سعید آقاخانی، یکتا ناصر، غلامرضا نیکخواه، بهرام افشاری و مهران مدیری بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«شبی که ماه کامل شد»

جدیدترین ساخته نرگس آبیار پس از موفقیت در جشنواره سی و هفتم عید فطر امسال در سینماها کشور اکران شد تا کنون پس از گذشت چهارده هفته توانسته یک میلیون و ۶۵۹ هزار تماشاگر داشته باشد.

«سرخ پوست»

پس از اینکه بسیاری از منتقدان در جشنواره فجر سال گذشته به تحسین دومین ساخته سینمایی نیما جاویدی پرداختند، این فیلم عید فطر امسال به نمایش درآمد و تاکنون یک میلیون ۱۳۶ هزار نفر برای تماشای آن به سینماها رفتند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید