سینمای ایران

فلاش بک: «شب یلدا»

کیومرث پوراحمد کارگردان با سابقه سینمای ایران سال ۸۰ چهاردهمین فیلم سینمایی خود را جلوی دوربین برد. در «شب یلدا» نقش اصلی را محمدرضا فروتن بازی می کند.

جوان اول آن سال های سینما که به بازی در نقش مردان برون گرا و عصبی معروف بود، در این فیلم نقش مردی عاشق پیشه و درونگرا را بازی کرد مورد تحسین منتقدان و مخاطبان قرار گرفت.

این فیلم با این که در جشنواره فجر به نمایش درنیامد اما در پنجمین جشن خانه سینما در ۷ رشته نامزد شد و در پایان تندیس بهترین بازیگر جشن به محمدرضا فروتن برای بازی در «شب یلدا» رسید.

از دیگر بازیگران «شب یلدا» می توان به الهام چرخنده، پروین دخت یزدانیان، هیلدا هاشم پور و مریم پوراحمد اشاره کرد.

در خلاصه داستان «شب یلدا» آمده است:
حامد علی‌رغم علاقه بسیار به همسرش مهناز و فرزندش نازی، آن‌ها را پس از ده سال زندگی مشترک به خارج از کشور می‌فرستد. بهانه مهناز برای سفر، آزادی بیشتر است، اما پس از خروج از کشور، رفتارهای مشکوکی از او سر می‌زند. دوستان حامد در خارج به او اطلاع می‌دهند که مهناز با فردی به نام «آقای شریف» (از دوستان قدیمی حامد) در ارتباط است. حامد که از نظر روحی بسیار حساس شده، به همسرش بدگمان می‌شود و خود را در خانه حبس می‌کند. در این مدت، او بطور اتفاقی و به صورت تلفنی، با زنی مطلقه به نام «پریا فردوسی» آشنا می‌شود و به توصیه پریا، به مرور گذشته‌اش می ‌پردازد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید