سینمای ایران
بهروز افخمی جزییات فیلم جدیدش را تشریح کرد

«صبح اعدام» سیاه و سفید و با بازیگران تئاتری تولید می‌شود

بهروز افخمی اعلام کرد که فیلم جدیدش «صبح اعدام» را به طریقه سیاه و سفید و با حضور بازیگران تئاتری جلوی دوربین می‌برد.

به گزارش فیلم‌نیوز، بهروز افخمی به تازگی برای تولید فیلم‌جدیدش با نام«صبح اعدام» تقاضای پروانه ساخت داده است. او در گفت وگویی با ایسنا به تشریح جزییات این پروژه پرداخته است. افخمی قصد دارد در فیلم جدید خودلحظات پیش از اعدام «طیب حاج رضایی» و«اسماعیل رضایی» را به تصویر بکشد.

این کارگردان به ایسنا گفته که فیلمنامه «صبح اعدام» را براساس گزارشی که از اعدام این دو نفر در سال 42 در روزنامه کیهان منتشر شده به نگارش درآورده است:«بیست سال پیش اولین بار گزارشی از تیرباران و اعدام طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی را در روزنامه کیهان خواندم که ۱۱ آبان ۱۳۴۲ اتفاق افتاده بود. خیلی تعجب کردم که چطور خبرنگار -که در صحنه هم حضور داشته- جرأت کرده این جزئیات را بنویسد و برایم جای سوال بود که اصلا چطور در روزنامه کیهان این ریسک را کرده‌اند که چنین گزارشی چاپ شود. فیلمنامه من براساس گزارش روزنامه کیهان و درواقع یک فیلم اقتباسی خواهد بود. مسئله ما در «صبح اعدام» دو انسانی هستند که قرار است اعدام شوند و خواهیم دید که در ساعت‌های آخر چه حرف‌هایی با هم می‌زنند و به قاضی عسگر و دادستان چه می‌گویند.»

افخمی قرار است این فیلم را در مدت زمان 95 دقیقه و به شیوه سیاه وسفید بسازد. او بازیگر نقش طیب حاج رضایی را انتخاب کرده و قصد دارد از بازیگران تئاتری برای بازی در این فیلم استفاده کند:« یشتر سعی کردم از بازیگران تئاتری استفاده کنم و فعلا در مرحله ضبط صدا هستیم و تا زمانی که ماکت صدا را به صورت نمایش رادیویی تولید نکرده باشیم، نمی‌توانم با قطعیت بگویم که از کدام بازیگر حتما استفاده می‌کنم ولی نقش «طیب» را مسعود شریف بازی می‌کند. البته میزان دیالوگ‌های «طیب» کم است و در نتیجه او کسی نیست که بخاطر صدا عوض شود. همین که فیزیک، چهره و سابقه بازیگری‌اش مناسب نقش است، کفایت می‌کند.»

این کارگردان در پایان اعلام کرده با توجه به اینکه داستان فیلم در فصل زمستان اتفاق می‌افتد، قصد دارد به منظور از دست ندادن فصل تولید این فیلم را به زودی شروع کند.

«صبح اعدام» دوازدهمین ساخته سینمایی بهروز افخمی است. آخرین فیلم به نمایش درآمده از این کارگردان«روباه» نام دارد که نوروز1394 روی پرده سینماها رفت و با شکست تجاری روبه رو شد. فیلم «فرزند صبح» دیگر ساخته بهروز افخمی هم به تازگی پروانه نمایش دریافت کرده که قرار است خرداد ماه سال 1402 روی پرده برود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید