سینمای ایران
واکنش مشاور حقوقی خانه سینما به متهم کردن برخی سینماگران در فضای مجازی به آزار جنسی:

شورای صیانت پیگیری می‌‌کند

جمال خندان وکیل دادگستری و مشاور حقوقی «خانه سینما» به مهر گفت: نمی‌شود منکر این بود که در هر قشری احتمال حضور افراد متخلف و هوس باز وجود دارد و این موضوع هم تنها مختص به ایران هم نیست.

به این نکته حایٔز اهمیت هم باید توجه کرد که همیشه احتمال دارد در این میان کسانی هم پیدا شوند که از این آب گل آلود برای خود ماهی بگیرند و بر اساس خصومت شخصی یا حتی پس زمینه‌های کلاشی و کلاهبرداری بخواهند نام برخی از هنرمندان را بر زبان‌ها بیندازند.

در صورت احراز تعرض، فرد خاطی از سوی دادگاه به شلاق محکوم شده و در موارد تعرض و زنای به عنف، حتی می‌تواند مجازات اعدام برای فرد خاطی داشته باشد، ولی اگر در دادگاه ثابت شود که شاکی در راستای سوءاستفاده از افراد، اقدام به طرح موضوع و شکایت خود کرده است آنگاه به جرم افترا به مجازات یک ماه تا یک سال حبس و یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

شورایی به نام شورای صیانت سینمای ایران با حضور ۳ نفر از بزرگان و معتمدین سینما و یک نفر نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک نفر حقوقدان (مشاور حقوقی خانه سینما) مطابق آیٔین نامه مربوطه به رفتارهای نامتعارف اهالی سینما رسیدگی و می‌تواند برای خاطیان احکامی مانند لغو عضویت و به‌تبع ممنوع‌الکاری موقت و حتی دایٔم از کارهای سینمایی صادر کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید