سینمای ایران
با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فویل

«شهربازی» به اسکار معرفی می‌شود

فیلم کوتاه «شهربازی» به کارگردانی کاوه مظاهری، برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه مسابقه بین الملل جشنواره فویل در ایرلند شمالی شد.

طبق قوانین آکادمی اسکار «شهربازی» با کسب این جایزه می‌تواند به عنوان نماینده ایران برای رقابت در اسکار 2021 معرفی شود. لازم به ذکر است که فیلم‌هایی که بتوانند یکی از جوایز مورد تایید آکادمی اسکار (اصطلاحا اسکار کوآلیفای) را در فاصله اول اکتبر 2019 تا اول اکتبر 2020 دریافت کنند، از طرف کشور تولید کننده برای رقابت در جوایز اسکار 2021 معرفی خواهند شد. فیلم قبلی کاوه مظاهری، روتوش، نیز از طریق جشنواره های ترایبکا، کراکوف و پالم اسپرینگز برای رقابت در جوایز اسکار 2018 معرفی شده بود.

سروش سعیدی، بازیگر و یکی از تهیه کنندگان «شهربازی» به عنوان نماینده فیلم، این جایزه را دریافت کرد. در بیانیه هیات داوران، ذکر شده است که دلیل اعطای این جایزه به «شهربازی»، اصالت، داستانگویی و لذت بخش بودن فیلم برای مخاطب است.

این فیلم در هفته گذشته نیز  موفق به کسب چهار جایزه از جشنواره های بین المللی شد که این جوایز عبارتند از: جایزه «کارگردان بدون مرز» از جوایز سالانه دیسکاور انگلستان، جایزه بهترین فیلم از جشنواره کورنوال انگلستان، لوح تقدیر بهترین فیلم نامه از جشنواره Court En Scene فرانسه و لوح تقدیر بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره وینچستر انگلستان.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه «شهربازی» آمده است: خانواده‌ای برای فرار از موقعیت بد اقتصادی، با جانشان بازی می‌کنند تا پول بیشتری به دست بیاورند.

این فیلم محصول مشترک ایران و کاناداست و توسط کاوه مظاهری، سروش سعیدی و پویان صدقی به صورت مشترک تهیه شده است. سونیا سنجری، سروش سعیدی و آرتین بازیگران اصلی این فیلم کوتاه هستند. از دیگر عوامل فیلم می توان به بهروز بادورج (مدیر فیلمبرداری)، پویان شعله ور (تدوینگر)، سپینود ناجیان (فیلمنامه نویس)، رها دادخواه (طراح صحنه و لباس)، کیتو سیکوئرا (آهنگساز)، حسین قورچیان (صداگذاری)، هادی معنوی پور (صدابردار)، حسنا خان محمدی (طراح چهره پردازی)، مهدی برجیان (مدیر تولید) و محسن خیر آبادی (طراح جلوه های ویژه کامپیوتری) اشاره کرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید