سینمای ایران
چهره‌های برگزیده سال ۹۹ به انتخاب «فیلم نیوز»

شهاب حسینی : «زیرنظر»

شهاب حسینی پس از دریافت جایزه نخل طلای کن، در معرض توجه گسترده مردم و رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت. با اینکه در آن زمان نه زیاد تن به مصاحبه‌ داد و نه خود را گرفتار جنجال و حاشیه‌ای کرد، اما با گذشت زمان، مسیرش دچار تغییر و تحولاتی شد.

حسینی بعد از جایزه نخل طلا، در وادی تازه‌ای قرار گرفت. تهیه کنندگی و همکاری با فیلمسازان جوان، به معنای فاصله موقت از دنیای بازیگری و تحول تازه برای او بود. شاید هر بازیگر دیگری در جایگاه او قرار داشت و این میزان در بازیگری اشباع شده بود، همین کار را می‌کرد؛ یا برای مدتی از سینما فاصله می‌گرفت یا اعتبار و نامش را بر روی شاخه‌های دیگر حرفه‌اش سرمایه گذاری می‌کرد.

اما تجربه‌گرایی حسینی با تهیه‌کنندگی خاتمه نیافت. او این بار قصد داشت دوباره به عرصه اجرا بازگردد و این حرفه را به شکل جدی‌تر پس از ۱۲ سال تجربه کند.

شهاب حسینی از همان نخستین قسمت‌های تاک‌شوی «همرفیق»، به چهره خبرساز فضای مجازی و رسانه‌ها تبدیل شد: از سبک و نحوه اجرایش گرفته تا اظهارات بحث برانگیزش در این برنامه. او با نوید محمدزاده «همرفیق» را استارت زد و شروع موفقیت آمیزی داشت. اما «همرفیق» نه فقط تریبیون مهمان‌هایش، بلکه به تریبیون شهاب حسینی هم برای برخی ناگفته‌های دوران بازیگری تبدیل شده بود. حسینی در یکی از قسمت‌های برنامه‌اش با ابراز نارضایتی از بازی در فصل دوم و سوم «شهرزاد» و با به کار بردن برخی جملات، به تندی از کیفیت این سریال انتقاد کرد. اظهارات کوتاه‌‌اش درمورد این سریال کافی بود تا دوباره مورد هجمه رسانه‌ها قرار بگیرد.

اما هنوز چند روز از اظهاراتش درباره سریال «شهرزاد» نگذشته بود که تصویری از او در هنگام تزریق واکسن کرونا با ماسک جنجالی در آمریکا منتشر شد تا این بازیگر بیشتر از قبل در معرض واکنش‌ها و قضاوت مردم قرار بگیرد. انتقادها و واکنش‌ها علیه او آنقدر تند و اغراق آمیز بود که در نهایت از اینستاگرام خداحافظی کرد و دنبال کنندگان صفحه‌اش را با دنیای خود تنها اگذاشت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید