سینمای ایران

سینما فکت: «کما»؛ تغییر از کارگردان تا گروه بازیگران

فیلم سینمایی «کما» ساخته آرش معیریان به تهیه کنندگی محمدحسین فرح بخش، محصول سال ۱۳۸۲ و از جمله آثار کمدی خاطره انگیز سینمای ایران است. اما انتخاب کارگردان و بازیگران نقش های اصلی این فیلم ماجرای جالبی داشت.

ابتدا قرار بود زنده یاد رسول ملاقلی پور فیلم «کما» را کارگردانی کند اما به دلایلی از جمله ساخت فیلم «مزرعه پدری» این همکاری میسر نشد.

در گروه بازیگری فیلم هم چندبار تغییر به وجود آمد. ابتدا با بهرام رادان و محمدرضا فروتن برای حضور در فیلم مذاکره و حتی توافق شد اما شروع کار با ساخت «سربازهای جمعه» تداخل پیدا کرد و به همین دلیل هردو بازیگر به فیلم مسعود کیمیایی رفتند.

پس از این تغییرات گروه تصمیم می‌گیرد ترکیب بازیگران را عوض کند. امین حیایی برای یکی از نقش های اصلی انتخاب می شود و برای انتخاب نفر دوم با گزینه های مختلفی از جمله شهاب حسینی و حمید گودرزی مذاکره می کنند که هر دو مشغول بازی در سریال «تب سرد» علیرضا افخمی بودند.

در نهایت محمدرضا گلزار برای ایفای نقش اصلی فیلم انتخاب می شود که آن زمان ممنوع الکار بوده و با مذاکراتی که انجام میشه اجازه حضورش جلوی دوربین را می گیرند و همکاری موفق گلزار و حیایی به عنوان یک زوج کلید می خورد.

جالبه که متن اولیه «کما» حال و هوایی جدی داشت اما با حضور گلزار و حیایی این ترکیب حتی روی لحن فیلم هم تاثیر گذاشت و کمدی شد.

در «سینما فَکت» به نکاتی از فیلم های سینمای ایران و جهان می پردازیم که شاید تا به حال نمی دانستید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید