سینمای ایران
چرا «آنجا همان ساعت» اکران آنلاین نشد؟

سیروس الوند: اکران اینترنتی برای این فیلم به صرفه نیست

سیروس الوند قرار است تازه ترین فیلمش با نام «آنجا همان ساعت» از 25 تیر ماه در سینماها اکران عمومی شود. او پیش از این بر اکران آنلاین فیلمش با توجه به شرایط کرونا راضی شده بود اما با بازگشایی سینماها تصمیم به اکران عمومی فیلمش در سالن سینماها گرفته است.

الوند در این باره به ایسنا گفت: بله من ابتدا که فیلم «خروج» ابراهیم حاتمی‌کیا و پس از آن فیلم «طلا» پرویز شهبازی اکران شدند، از اکران آنلاین در شرایط کرونایی حمایت کردم. در همان مقطع هم اعلام کردم که اکران آنلاین حتی در بلند مدت هم می‌تواند به اکران سینمای ایران کمک کند چون حجم فیلم‌های زیادی همیشه متقاضی اکران در سینماها هستند.

او ادامه داد: اما پس از اکران آنلاین دو فیلم «خروج» و «طلا» و پس از آن فیلم آقای پوراحمد و «بُهت» در کمال ناباوری و بی‌معرفتی این فیلم‌ها قاچاق شدند و همزمان با اکران آنلاین در شبکه‌های ماهواره‌ای بدون اجازه سازندگانش پخش شدند.

الوند خاطر نشان کرد: بعد از اتفاقی که افتاد، متوجه شدم که اکران آنلاین برای من کارگردانی که بواسطه یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی فیلمم را ساخته‌ام به صرفه نیست چون ممکن است فیلم بلافاصله بعد از اکران آنلاین، قاچاق شود و چیزی عاید ما نشود و ضرر کنیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید