سینمای ایران
سامان سالور:

«سه کام حبس» مناسب اکران آنلاین نیست

سامان سالور کارگردان فیلم سینمایی «سه کام حبس» به تهیه کنندگی ساسان سالور که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، درباره سرانجام اکران این فیلم سینمایی گفت: ما هم مثل همه منتظر بهبود شرایط برای اکران فیلممان هستیم، به نظرم اکران اینترنتی در اینجا که هنوز خیلی قوانین کپی‌رایت در آن نهادینه نشده و خیلی از این اتفاقات نوپاست، برای فیلمی مثل «سه کام حبس» که می‌تواند پتانسیل خوبی در جذب مخاطب داشته باشد، مناسب نیست، چون ما بازخوردهای خوبی از اکران این فیلم در جشنواره گرفتیم.

او ادامه داد: البته پس از جشنواره هم تغییراتی در فیلم ایجاد کردیم به طوری که چند دقیقه کوتاه‌تر و ریتم آن بهتر شد. به نظرم جشنواره می‌توانست با «سه کام حبس» مهربان‌تر باشد البته این رویداد ثابت کرده که ترکیب هیأت داورانش نسبت به فیلم‌های مستقل نه سر سازگاری دارد و نه مهربان هستند. به هر حال فکر می‌کنم برای فیلمی مثل «سه کام حبس» سالن سینما بهترین جای اکران خواهد بود و ما همچنان منتظریم تا ببینیم در شروع به کار دوباره سینماها، چه اتفاقی رخ می‌دهد و سرنوشت فیلم‌هایی که در حال و در نوبت اکران بودند، چه خواهد شد.

این کارگردان افزود: با توجه به محتوای «سه کام حبس» که یک فیلم اجتماعی است و بازیگران شناخته شده‌ای هم که دارد، قرار بود اکران دوم نوروزی به این فیلم اختصاص پیدا کند حالا با این آشفتگی و بهم ریختگی نمی‌شود حدس زد که اکران آن در چه زمانی خواهد بود، به هر حال گذشته از قضیه کپی‌رایت و قاچاق فیلم در شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای، بهترین جا برای نمایش فیلمی مثل «سه کام حبس» پرده سینماست، چون رنگ و نور آن به دلیل قصه خاصش، متفاوت است. امیدوارم با تمهیداتی که اندیشیده می‌شود در این مورد عجله نشود چون این روزها شاهد این موضوع هستیم که در کشورهای دیگر عجله شده و آمارها را می‌بینیم.

سالور توضیح داد: همیشه نمایش فیلم‌های اکران نوروزی تا اواخر اردیبهشت طول می‌کشید و به نظرم تنها یک نوبت اکران عقب افتاده‌ایم. فکر می‌کنم «سه کام حبس» می‌تواند مخاطب خود را پیدا کند و این ترافیک اکران هم حل می‌شود، چون همیشه فیلم‌های مستقل از این ترافیک ضربه خورده‌اند و این موضوع برای ما چیز جدیدی نیست.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید