سینمای ایران
فیلم رضا گوران اولین تحریمی امسال می شود؟

سرکوبِ «سرکوب» در سینماهای حوزه هنری

در حالی که سال گذشته بسیاری از رسانه ها دلایل غیر سینمایی را عامل عدم نمایش «سرکوب» در جشنواره فجر عنوان کردند، حال با دریافت پروانه نمایش، به نظر می رسد حوزه هنری فیلم رضا گوران را به لیست تحریمی های بلند بالای خود اضافه کرده تا «سرکوب» اولین فیلمی نام گیرد که امسال در سینماهای وابسته به این نهاد تحریم و سرکوب شده است.

سینماهای «ساحل» و «چارباغ» در اصفهان و «هویزه» مشهد که وابسته به حوزه هنری است، از روز گذشته اقدام به پیش فروش بلیت های «سرکوب» کردند، اما امروز و با نزدیک شدن به زمان اکران این فیلم، به ناگهان تمامی سانس های خود را برای ارائه به مردم حذف کرده است.

تحریم فیلم ها از سوی حوزه هنری به این دلیل می تواند به آثار سینمایی آسیب بزند که در بسیاری از شهرستان ها تنها یک سینما وجود دارد که مالکیت آن بر عهده زیر مجموعه سینمایی سازمان تبلیغات اسلامی است و این موضوع باعث می شود که عملا مردم بسیاری از شهرستان ها از تماشای فیلم های تحریم شده حوزه هنری محروم شوند.

رضا گوران کارگردان معتبر تئاتر سال گذشته اولین فیلم سینمایی خود را با بازی باران کوثری، سارا بهرامی، الهام کردا، پردیس احمدیه، رویا افشار، و جمشید هاشم پور جلوی دوربین برد. تهیه کنندگی «سرکوب» را حبیب اسماعیلی بر عهده دارد و محمدصادق رنجکشان سرمایه گذار و مجری طرح آن است.

لازم به ذکر است اولین اکران مردمی فیلم فردا شب ساعت ۲۱ با حضور سارا بهرامی، پردیس احمدیه، رویا افشار و رضا گوران در سینما آستارا برگزار می شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید