سینمای ایران
درباره چند قهرمان

سرنوشت بازیگران فیلم‌های فرهادی

به بهانه انتخاب محسن تنابنده و امیر جدیدی برای بازی در نقش‌های اصلی«قهرمان»، هفت صبح اخیرا گزارشی تهیه کرده که سرنوشت و موقعیت کنونی ستاره فیلم‌های اصغر فرهادی را بررسی کرده است. این گزارش را در ادامه خواهید خواند.

پیمان معادی
چهره بکر او به همراه تخصصی که فرهادی در بازی گرفتن دارد، باعث شد معادی با «درباره الی» در عرصه بازیگری به شهرت برسد. دو سال بعد معادی یک بار دیگر مورد توجه فرهادی قرار گرفت و نقش اول «جدایی نادر از سیمین» را بازی کرد. معادی امروز یک بازیگر معتبر بین المللی است که هم محبوب جماعت زیادی از مخاطبان ایرانی است و هم میان منتقدان طرفدار دارد.

ترانه‌ علیدوستی
علیدوستی با «شهر زیبا» یک گام بلند دیگر برداشت و وجهی تازه از توانایی‌اش را به رخ کشید. او دو سال بعد در «چهارشنبه سوری» با فرهادی همکاری کرد و جایگاهش در سینما بیش از پیش تثبیت شد. با این حال آن چه باعث شد او بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بازی در «درباره الی» است. علیدوستی در این فیلم نقشی حساس بازی کرد و به خوبی تردید و دو دلی شخصیت را به نمایش گذاشت. او تا سال ۹۴ و همکاری دوباره با فرهادی در «فروشنده»، نقش خوب در کارنامه اش کم نداشت. او امروز ستاره دست نیافتنی سینما شده که به سختی کاری نظرش را جلب می‌کند.

هدیه تهرانی
پیش از «چهارشنبه سوری» هم معروف بود و هم محبوب. بازی در این فیلم نقطه عطف دیگر کارنامه تهرانی شد. مژده «چهارشنبه سوری» آن قدر زنده و ملموس است که کسی نمی‌تواند قدرت بازیگری هدیه تهرانی را نادیده بگیرد. او همچنان بازیگری محبوب است. تهرانی این روزها سریال «هم گناه» را در شبکه خانگی دارد و بار دیگر با مخاطب گسترده مواجه شده است.

شهاب حسینی
سال ۸۷ در «درباره الی» بازی کرد و وجهی دیگر از توانایی‌اش نمایان شد. دومین همکاری حسینی با فرهادی در «جدایی نادر از سیمین»، یکی از مهم‌ترین نقش‌های اوست. حسینی بعد از «جدایی» برای سومین بار در «فروشنده» با فرهادی همکاری کرد و نخل طلا بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را به دست آورد. او اما بعد از این فیلم کم کار شد و از آنطرف با کارگردان‌های فیلم اول به عنوان بازیگر و تهیه کننده همکاری کرد. باید دید او در آینده به روزهای اوج برمی‌گردد.

لیلا حاتمی
در حالی به عنوان بازیگر نقش سیمین انتخاب شد که توانایی‌اش پیش خاص و عام اثبات شده بود. بازی در «جدایی نادر از سیمین» بیش از همه به وجهه بین المللی حاتمی کمک کرد. حاتمی در این فیلم همان شکنندگی زنانه را دارد اما سرسخت است و نمی خواهد از آرمانش کوتاه بیاید. او همچنان جزو بازیگران محبوب سینمای ایران است و با وسواس بسیاری نقش‌ها را انتخاب می‌کند.

حمید فرخ نژاد
همکاری حمید فرخ نژاد با اصغر فرهادی در حالی رقم خورد که سه نقش خوب در کارنامه‌اش داشت. با این حال «چهارشنبه سوری» وجهی دیگر از توانایی این بازیگر را عیان کرد. فرخ نژاد بعد از «چهارشنبه سوری» پرکار شد. او همچنان با پیشنهادهای متعدد مواجه می‌شود.

ساره بیات
او سعی کرد بعد از «جدایی نادر از سیمین» نقش هایی را بپذیرد تا سایه راضیه از او دور شود. این اتفاق برایش رخ داد و او هم شمایل زن‌های شیک را بازی کرد و هم زن‌های شکسته. استفاده‌ای که فرهادی از این چهره کرد، بعد از آن تکرار نشد و کارگردان‌های دیگر نتوانستند از او چهره ای متفاوت ارائه دهند. او بازیگر مطرحی است که شهرت حال حاضرش به سریال های خانگی مثل «عاشقانه» و «دل» بر می گردد.

 

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید