سینمای ایران
مجید مجیدی:

ساخت فیلم درباره واقعه عاشورا جزو آرزوهای من است

مجید مجیدی کارگردان شناخته‌شده کشورمان که مدیریت رویداد هنری فیلم کوتاه «سوگ در خانه» را بر عهده دارد، درباره احتمال ساخت فیلمی با موضوع واقعه عاشورا گفت: این جزو آرزوهای من است. نه تنها درباره ساحت مقدس امام حسین(ع) بلکه همیشه آرزو و دغدغه داشتم که فیلم سینمایی درباره آقا امام رضا(ع) بسازم.

مجیدی ادامه داد: واقعیتش این است پرداخت به مسئله عاشورا کار بسیار سختی است. احتیاط‌های بسیار زیادی در این‌ زمینه وجود دارد.

مجیدی با اشاره به فیلم «رستاخیز» تاکید کرد: نمونه یکی از آثار در این زمینه «رستاخیز» آقای درویش است. دوستان برای ساخت این فیلم زحمات بسیاری کشیدند. من از نزدیک شاهد بودم دوستان چه زحمتی را متقبل شدند. البته قطعا اجر آن‌ها محفوظ خواهد بود و برکاتش در زندگی سازندگان آن نمود خواهد داشت اما به هرحال به دلیل اهمیت موضوع و حساسیت‌هایی که هست ورود به این حوزه برای فیلمسازان سخت می‌شود.

کارگردان فیلم‌های «به رنگ خدا» و «آواز گنجشک‌ها» افزود: به خاطر نظراتی که وجود داشت گفتند چیزهایی از فیلم آقای درویش حذف شود. اما فیلم چیزی مثل کتاب یا نقاشی نیست که بشود چیزی از آن حذف کرد. همیشه آرزوی ساخت فیلم درباره امام حسین(ع) را داشته‌ام اما باید بسترهایش نیز مهیا شود.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید