تلویزیونسینمای ایران
کانی مانگا از شبکه نمایش پخش می شود

رکورددار طولانی ترین اکران تاریخ سینمای ایران روی آنتن

فیلم «کانی مانگا» ساخته سیف الله داد که رکورد طولانی ترین اکران را در سینمای ایران دارد، یکشنبه بیست و هشتم فروردین روی آنتن شبکه نمایش می رود.

شبکه نمایش روز یکشنبه ساعت 19 عصر فیلم «کانی مانگا» ساخته سیف الله داد را برای پخش در نظر گرفته است. این فیلم را زنده یاد داد در سال 1366 جلوی دوربین برد. این فیلم یکی از آثار شاخص سینمای دفاع مقدس است که اتفاقا در زمان اکران با موفقیت تجاری خوبی روبه رو شد و توانست مخاطبان زیادی را جذب سالن‌های سینما کند.

«کانی مانگا» تابستان سال 1367 روی پرده رفت و موفق شد با جذب ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مخاطب رکوردی منحصر بفرد از خودش به جا بگذارد. این فیلم در حالی این میزان مخاطب زا جذب کرد که کلیه اکران فیلم های نوروز1401 به تازگی به تازگی موفق شده اند میزان مخاطبانشان را از یک میلیون نفر عبور دهند.

این ساخته سیف الله داد در سال 67 با بلیت 11 تومانی موفق شد فروش خود را از مرز چهل میلیون تومان عبور دهد. بعد از استقبال مخاطبان از این فیلم ، اکران آن در سینماهای تهران و شهرستان ها ادامه پیدا کرد. حجم استقبال از فیلم به اندازه ای بود که سالن های سینما در اقصی نقاط ایران خواهان اکران آن بودند از همین جهت نمایش عمومی کانی مانگا 15 سال ادامه داشت . از این جهت این ساخته سیف الله داد رکوردی منحصر بفرد از خودش به جا گذاشت.

کانی مانگا در ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در دو رشته بهترین تدوین (رو ح اله امامی) و بهترین جلوه های ویژه میدانی (محمد رضا شرف الدین) برنده سیمرغ بلورین شود.

این فیلم داستان گروهی تکاور است که به فرماندهی سروان یاوری مامور می شوند تا به منطقه کانی مانگا بروند . آنها ماموریت دارند تا خلبان یک فروند هواپیمای عراقی را که در این منطقه سقوط کرده را به اسارت دربیاورند. همزمان با آنها یکی از گروه های مسلح مخالف جمهوری اسلامی به سرکردگی «کاک هوشنگ» وارد کارزار می شود تا خلبان را نجات بدهد. تکاوران با اعضای گروه مسلح درگیر می شوند و …

فرارمرز قریبیان، رضا رویگری ، عبد الرضا اکبری، علی ثابت فر، کاظم افرندنیا و منصور والا مقام در فیلم « کانی مانگا» بازی دارند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید