سینمای ایرانویدیو
مرور موفقیت‌های بازیگران دوره سی و نهم

رضا عطاران با «شیشلیک» و «روشن» در جشنواره فیلم فجر

 

فیلم نیوز: رضا عطاران سه سال بعد از آخرین حضورش در فجر با فیلم «مصادره»، امسال با «شیشلیک» و «روشن» به جشنواره می‌آید.

عطاران از بازیگران محبوب تماشاگران و منتقدان است که طرفداران زیادی دارد و فیلم‌هایش با استقبال بالایی در جشنواره مواجه می‌شوند.

شاید حضور او تا قبل از فیلم «خوابم می آد»، از دید داوران جشنواره فجر آنقدر تاثیرگذار به نظر نمی‌رسید که بتواند با سلیقه آن‌ها سازگار باشد و جایزه‌ای به او اهدا کنند.

عدم توجه داوران دوره‌های مختلف به نقش‌های کمیک و راه نیافتن فیلم مهمی مثل «اسب حیوان نجیبی است» به بخش مسابقه با وجود بازی خوب او، مانع این شدند تا عطاران قبل از اولین ساخته سینمایی‌اش به موفقیتی در جشنواره فجر برسد.

او اما بعد از ۱۴ سال فعالیت در سینما، سال ۱۳۹۰ و در دوره سی‌ام برای فیلم «خوابم می آد» کاندید بهترین بازیگر نقش اول مرد در بخش نگاه نو شد و در بخش بهترین کارگردانی، سیمرغ را به دست آورد.

عطاران یک سال بعد، برای بازی در فیلم «دهلیز» نامزد دریافت سیمرغ نقش اول مرد شد. اما موفقیت مهمش بعد از «خوابم می‌آد»، به بازی در «طبقه حساس» اختصاص داشت که او را صاحب سیمرغ نقش اول مرد از دوره سی و دوم کرد.

او در دوره سی و ششم با فیلم «مصادره» توانست بار دیگر نامزد سیمرغ نقش اول مرد بخش مسابقه سینمای ایران شود.

حالا او بعد از سه سال غیبت، با دو فیلم در جشنواره فجر حضور خواهد داشت؛ دو فیلم با دو نقش کاملا متفاوت در «روشن» روح الله حجازی و «شیشلیک» محمدحسین مهدویان که از مدعیان سیمرغ نقش اول مرد در این دوره به حساب می‌آید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید