سینمای ایران
باکس آفیس: گزارش گیشه فیلم‌های روی پرده

«رد خون» صدرنشین ماند/ «درخونگاه» در میان پرفروش‌ها

در حالی که دومین قسمت از «ماجرای نیمروز» در اولین هفته اول اکران خود توانست نسبت به سایر فیلم‌های روی پرده به فروش بیشتری دست پیدا کند، این فیلم در هفته دوم نمایش خود مجددا توانست بیش از سایر فیلم‌های روی پرده درآمد کسب کند. همچنین «درخونگاه» در اولین هفته نمایش‌اش توانست جزو فیلم‌های پرفروش قرار گیرد.

محمد حسین مهدویان سال گذشته با «ماجرای نیمروز: رد خون» به جشنواره سی و هشتم آمد. فیلم او توانست از این رویداد سینمایی سه سیمرغ بلورین دریافت کند. اما «رد خون» از چهارشنبه دو هفته پیش در سینماهای کشور روی پرده رفت. این فیلم که افتتاحیه قابل قبولی داشت در هفته گذشته یک میلیارد و ۱۸ میلیون تومان فروخت تا فروش کل آن پس از دو هفته به رقم ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان برسد.

کمدی «کلوپ همسران» جدیدترین ساخته مهدی صباغ زاده که سه هفته از اکران آن می‌گذرد، تاکنون یک میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان فروش کرده است. این فیلم همچنین در هفته گذشته ۴۳۹ میلیون تومان فروخت و دومین فیلم پرفروش هفته شد. محمدرضا شریفی‌نیا، میترا حجار، شقایق فراهانی، محمدرضا هدایتی، علی انصاریان، بیژن بنفشه‌خواه، سمیرا حسن‌پور و رضا بنفشه‌خواه با هنرمندی گوهر خیراندیش بازیگران این فیلم هستند.

«درخونگاه» به کارگردانی سیاوش اسعدی، با بازی امین حیایى، ژاله صامتى، مهراوه شریفى نیا، نادر فلاح، محمود جعفرى، منصور شهبازى، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضى و پانته‌آ پناهى‌ها از چهارشنبه هفته گذشته روی پرده رفت. این فیلم در اولین هفته نمایش‌اش ۳۴۶ میلیون تومان فروخت و سومین فیلم جدول فروش هفتگی شد.

جدیدترین ساخته سینمایی رسول صدرعاملی، پس از نمایش در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از چهارشنبه هفته گذشته در سینماهای کشور اکران شد. «سال دوم دانشکده من» در اولین هفته اکرانش ۲۱۶ میلیون تومان فروخت تا چهارمین فیلم پرفروش هفته شود.

«مردی بدون سایه» علیرضا رئیسیان که در آن لیلا حاتمی، امیر آقایی، فرهاد اصلانی، علی مصفا، نادر فلاح، گوهر خیراندیش و نسیم ادبی ایفای نقش می‌کنند، از سه هفته پیش اکران شد. این فیلم در هفته گذشته ۲۱۵ میلیون تومان درآمد کسب کرد تا فروش کل آن به رقم ۹۷۰ میلیون تومان برسد.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید