سینمای ایران
معرفی فیلم‌های روی پرده

راهنمای فیلم : «بی همه چیز»

«بی همه چیز»

کارگردان: محسن قرایی

نویسندگان: محسن قرایی و محمد داودی

تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

بازیگران: پرویز پرستویی، هدیه تهرانی، هادی حجازی فر، باران کوثری، مهتاب نصیرپور، پدرام شریفی، لاله مرزبان، بابک کریمی، فرید سجادی حسینی، خسرو پسیانی، زهیر یاری، مهدی صباغی، عیسی یوسفی پور، عرفان ناصری

«بی همه چیز» سومین فیلم سینمایی محسن قرایی در مقام کارگردان است که ساخت فیلم‌های «خسته نباشید» و «سد معبر» و نگارش فیلمنامه‌ی «قصر شیرین» را در کارنامه دارد. این فیلم پر بازیگر، با اقتباس آزاد از نمایشنامه «ملاقات بانوی سالخورده»، سال گذشته در نزدیکی شهر گرمسار بنکوه ساخته شد.

فیلم ستایش شده مردم و منتقدان و دومین اثر پرمخاطب سی و نهمین جشنواره فجر، در ۱۴ رشته اعم از بهترین فیلم و کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد (پرویز پرستویی) و بهترین نقش مکمل مرد (پدرام شریفی) کاندید دریافت سیمرغ بلورین شد. این فیلم در نهایت توانست جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین تدوین، بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی صحنه و لباس و جایزه ویژه هیئت داوران را از جشنواره فجر کسب کند.

نقش آفرینی غافلگیر کننده هدیه تهرانی و بازی ملموس و تاثیرگذار پرویز پرستویی و هادی حجازی فر، از نقاط قوت این فیلم در کنار کارگردانی تحسین برانگیز محسن قرایی است.

«بی همه چیز» فیلمی داستان‌گو است که قصه‌ای جذاب و پرتعلیق را در دوران قبل از انقلاب روایت می‌کند. داستان فیلم در روستایی می‌گذرد که در آن فردی خان‌زاده با نام امیر به عنوان قاضی محلی در روستا فعالیت می‌کند. پس از سال‌ها یکی از اهالی قدیمی روستا با نام لی‌لی، به روستا برمی‌گردد و به مردم وعده می‌دهد که در صورت کشتن امیر، پول زیادی به آن‌ها خواهد داد.

فیلم «بی همه چیز»، از امروز ۲۴ آذر، اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید