سینمای ایران
کرونا بار دیگر سینماها را تعطیل کرد!

دیواری کوتاه‌تر از دیوار سینما نیست

ساعاتی پیش محمدرضا فرجی مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی بیان کرد که بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از فردا سینماهای تهران تعطیل خواهند شد. فرجی گفته وقتی شهر به حالت نارنجی درمی‌آید گروه‌های کاری که در درجه سه قرار دارند به صورت خودکار تعطیل می‌شوند با توجه به اینکه سینماها هم درجه بندی سه را دارند دچار تعطیلی می‌شوند.

از سال گذشته تا کنون بارها سینماها تعطیل شده‌اند و بارها با این تصمیم به سینماگران و سالن‌های سینما ضربه زده شد. اما بسته شدن سالن سینماها در نوروز امسال آن هم با شرایط فعلی، اتفاقی بسیار عجیب و غیر منتظره به نظر می‌رسد.

بگذارید کمی راحت تر حرف بزنیم؛ مگر غیر این است که عید امسال بیش از نیمی از مردم ایران به سفر رفتند و در حال حاضر رستوران‌ها و کافه‌ها نیز حتی جای سوزن انداختن نیست! مگر غیر این است که از خروج مردم از شهر استقبال بالایی کردید و با اعلام مجاز شدن سفر به شهرهای مختلف کشور، تردد در جاده‌ها نیز در روزهای پایانی سال و اوایل سال زیاد شد! اینکه وضعیت تهران و دیگر شهرها قرمز شده یا زرد و نارنجی مسبب این امر سینماگران نیستند.

وقتی سالن‌های سینما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه می‌دهند؛ آن هم با تبلیغات بسیار محدود و فیلم‌ها هنوز به حداقل فروش نسبی نرسیده‌اند، چرا باید بپذیریم بسته شدن سالن‌های سینما‌ها از روی خیر و صلاح و حفظ سلامتی جامعه است! اصلا چرا هر وقت در مدیریت‌تان کوتاهی می‌کنید اول سراغ سینما می‌روید؟ هنوز دیواری کوتاه‌تر از سینما پیدا نکرده‌اید؟

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید