سینمای ایران
«لامینور» به زودی اکران می‌شود

داریوش مهرجویی: من هر چه می‌سازم سانسور و توقیف می‌شود!

داریوش مهرچویی امروز ۱۷ آذر با امید به اکران «لامینور» ۸۱ ساله شد.

کارگردان فیلم‌های «گاو» و «هامون» در گفتگویی با ایسنا درباره وضعیت اکران فیلم «لامینور» که حتی قرار بود جزو اکران نوروزی سال قبل باشد، گفت:‌ «فیلم را به جشنواره فجر ندادیم و منتظریم وضع کرونا بهتر شود تا مردم به سینماها بیایند و شرایط برای اکران مناسب باشد. فکر می‌کنم «لامینور»، بالاخره عید نوروز سال آینده روی پرده بیاید.»

او درباره اینکه آیا قصد ساخت فیلم جدیدی را ندارد، بیان کرد: «دوست دارم، ولی من هر چه می‌سازم سانسور و توقیف می‌شود. کلا هم شرایط طوری است که با این گرانی و تورم، فیلمسازی صرف نمی‌کند، چون ساخت یک فیلم دست‌کم ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد و باید موقع اکران ۳۰ میلیارد بفروشد تا به پول اولیه‌اش برسد.»

مهرجویی در ادامه‌‌ اشاره‌ای که به توقیف و سانسور فیلم‌هایش داشت گفت:‌ «من این روزها در حال نوشتن خاطراتم هستم، آنجا خیلی از مسائل را درباره آنچه بر سر فیلم‌هایم آمد می‌گویم اما امیدوارم وضع بهتر شود، سانسور کم شود و جلوی فیلمسازها را هم نگیرند. متاسفانه آن‌ها اجازه می‌دهند یک فیلم آنقدر جلو بیاید در فستیوال شرکت کند جایزه بگیرد با آن پُز هم بدهند ولی بعد شب اکران توقیفش می‌کنند. بهتر است اگر می‌خواهند جلوی کاری را بگیرند همان اول که سناریو را می‌خوانند بگویند، نه وقتی که این همه جلو رفتی و کلی خرج کردی.»

مهرجویی در حالی در انتظار اکران فیلم «لامینور» است که آخرین فیلم اکران شده‌اش «اشباح» در سال ۹۳ بود. «لامینور» به تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان یکی از متقاضیان اکران نوروز ۹۹ بود که با تعطیلی سینماها بر اثر شیوع کرونا، برنامه‌ریزی‌ها برای نمایش آن منتفی شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید